Wiadomości: Watykan

Kard. Krajewski o Janie Pawle II: takich proroków świat zabija i poniewiera nimi także po śmierci

„Dlaczego się go tak bano, że trzeba było do niego strzelać, bo mówił, że nie można zrozumieć człowieka bez Chrystusa” – mówił kard. Konrad Krajewski, podczas dzisiejszej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej.

„Spędził spokojną noc”. Najnowsze informacje o stanie zdrowia papieża

„Papież Franciszek spędził spokojną noc w szpitalu” – podała w czwartek rano agencja informacyjna Ansa. Jak dodaje, personel medyczny jest dobrej myśli co do jego stanu zdrowia.

„Infekcja dróg oddechowych”. Jest oficjalne oświadczenie Watykanu. Papież pozostanie w szpitalu

„Wyniki wykazały infekcję dróg oddechowych (wykluczając Covid 19), która będzie wymagała kilku dni odpowiedniego leczenia szpitalnego” – ogłosił Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej

Franciszek apeluje do Polaków: wspierajcie Ukraińców

W czasie audiencji ogólnej papież zachęcił Polaków, aby nadal wspierali „cierpiących braci i siostry na Ukrainie, z umęczonej Ukrainy”.

Franciszek: osobiste spotkanie z Jezusem przemienia nas

„Gorliwość dla sprawy Ewangelii Chrystusa rodzi się z osobistego spotkania z Jezusem, przemieniającego nas wewnętrznie” – powiedział papież Franciszek podczas audiencji ogólnej.

Franciszek zapytał kleryków: „czego szukacie w byciu księdzem?”

„Musimy zadawać sobie takie pytania, ponieważ czasem zdarza się, że za pozorami religijności, a nawet miłości Kościoła tak naprawdę szukamy chwały ludzkiej i osobistych korzyści” – mówił papież.

Franciszek: „sztuczna inteligencja to wielki potencjał”. Papież przypomniał o etyce i odpowiedzialności

Franciszek podkreślił, że potencjał sztucznej inteligencji „zostanie wykorzystany tylko wtedy, gdy ci, którzy rozwijają te techniki, zachowają konsekwentną wolę działania w sposób etyczny i odpowiedzialny”.

Papież uaktualnił przepisy w sprawie walki z nadużyciami w Kościele

Papież w sobotę ogłosił uaktualnioną wersję listu apostolskiego Vos estis lux mundi, zawierającego normy dotyczące zwalczania nadużyć seksualnych wobec małoletnich i bezbronnych dorosłych. Najistotniejszą nowością jest rozszerzenie zobowiązań na świeckich moderatorów międzynarodowych stowarzyszeń wiernych.

Franciszek: Czy potrafimy otworzyć przed Jezusem nasze serca i powierzyć Jemu nasze troski?

„Niech Maryja, Matka nadziei odnowi w nas radość z tego, że nie czujemy się samotni i wezwanie do wnoszenia światła w otaczające nas mroki” – powiedział papież Franciszek przed modlitwą Anioł Pański.

Kard. Cantalamessa: świat wygasił w młodych poczucie sacrum, a tym samym otwartość na wiarę

„Młodzi nadal jednak odczuwają w sobie potrzebę wyrwania się z banału codzienności i dlatego tworzą własne namiastki liturgii, choćby w postaci koncertów czy wielkich zgromadzeń” – mówił kard. Raniero Cantalamessa.