Wiadomości: Watykan

Papież Franciszek podziękował polskim parafiom za zbiórkę na Ukrainę

Ojciec Święty wyraził wdzięczność wiernym Kościoła katolickiego w Polsce za zaangażowanie się w zbiórkę na rzecz Ukrainy.

Franciszek: chrześcijanie powinni być znakiem i narzędziem Bożego miłosierdzia

„Pracujmy, aby nie stawiać żadnej przeszkody dla miłosiernego działania Ojca, ale prośmy o dar wielkiej wiary, by stać się znakiem i narzędziem miłosierdzia” – powiedział Franciszek. Treść katechezy.

Matka Teresa z Kalkuty ogłoszona świętą

Papież Franciszek dokonał kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty na placu św. Piotra w Watykanie.

Watykan: 1 stycznia 2017 powstanie dykasteria ds. integralnego rozwoju człowieka

Papież Franciszek postanowił, że 1 stycznia 2017 roku rozpocznie działalność Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Franciszek: w spotkaniu z Chrystusem otwiera się dla wszystkich droga wyzwolenia i zbawienia

„W spotkaniu z Chrystusem otwiera się dla wszystkich mężczyzn i kobiet w każdym miejscu i żyjących w każdej epoce droga wyzwolenia i zbawienia” – powiedział Franciszek 31 sierpnia podczas  audiencji ogólnej w Watykanie.

Papież przyjął Marka Zuckerberga, twórcę Facebooka

Papież Franciszek przyjął 29 sierpnia założyciela i dyrektora generalnego Facebooka, Marka Zuckerberga, któremu towarzyszyła żona Priscilla Chan.

Franciszek: dzisiaj Jezus staje się głosem pozbawionych głosu!

Dzisiaj Jezus staje się głosem tych, którzy pozbawieni są głosu i kieruje do każdego z nas żarliwe wezwanie byśmy otworzyli nasze serca i utożsamili się z cierpieniami i troskami ubogich, głodnych, usuniętych na margines, …

Watykan: wyrzeczenie się przemocy tematem Światowego Dnia Pokoju 2017

„Wyrzeczenie się przemocy: styl polityki na rzecz pokoju” – to ogłoszony dziś przez papieża Franciszka temat najbliższego, 50. Światowego Dnia Pokoju. Będzie on obchodzony 1 stycznia 2017 roku, a treść ogłaszanego z tej okazji …

Kard. Parolin apeluje o pojednanie wśród chińskich katolików

O pojednanie wśród chińskich katolików zaapelował kard. Pietro Parolin. W wywiadzie dla włoskiego dziennika „Avvenire” sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej podkreślił, że w Chinach nie ma dwóch Kościołów katolickich – jednego wiernego papieżowi, drugiego podporządkowanego …

Włochy: strażacy z Watykanu pomagają szukać ofiar trzęsienia ziemi

Na tereny dotknięte silnym trzęsieniem ziemi w północnych Włoszech również Watykan wysłał ekipę ratunkową.