Wiadomości: Watykan

Franciszek wzywa do walki ze współczesnym niewolnictwem. „To ciężka plaga”

Niewolnictwo to „ciężka plaga społeczna niestety wciąż dzisiaj rozprzestrzeniona w różnych częściach świata” – mówi telegram papieski z okazji wydarzenia Global Slavery Index 2023 Vatican Spotlight.

Papież do młodzieży: „Stańcie się siewcami nadziei”. [PEŁNA TREŚĆ ORĘDZIA]

„Nie bójcie się dzielić ze wszystkimi nadzieją i radością Chrystusa Zmartwychwstałego! Strzeżcie iskry, która została w was zapalona” – pisze papież Franciszek w orędziu na 38. Światowy Dzień Młodzieży. Jako przykład świadków nadziei stawia całemu Kościołowi Polaków: św. Maksymiliana Kolbego i błogosławioną rodzinę Ulmów.

Wiadomo, kiedy kard. Ryś obejmie swój kościół tytularny. Watykan podał datę

Kard. Grzegorz Ryś obejmie w środę 22 listopada o godz. 19:00 kościół tytularny świętych Cyryla i Metodego w Rzymie.

Do klasztoru „Mater Ecclesiae” powrócą mniszki. W ostatnich latach mieszkał w nim Benedykt XVI

Od stycznia w klasztorze „Mater Ecclesiae” w Watykanie zamieszka sześć mniszek benedyktynek z Argentyny. „Franciszek nakazał, aby klasztor Mater Ecclesiae powrócił do swojego pierwotnego celu” – czytamy w komunikacie Stolicy Apostolskiej.

Franciszek zachęca do troski o życie duchowe. „Pan jest celem naszego życia”

Przed niedzielną modlitwą Anioł Pański papież zachęcał do troski o życie wewnętrzne, która polega m.in. na wsłuchiwaniu się we własne serce.

Papież Franciszek w grudniu uda się do Dubaju. Znamy program podróży

Przemówienie skierowane do uczestników szczytu klimatycznego ONZ COP-28 będzie głównym punktem podróży papieża Franciszka do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – wynika z programu 45. podróży apostolskiej papieża Franciszka.

Papież pracuje nad autobiografią. Książka ma się ukazać na wiosnę

„Życie. Moja historia w historii” to tytuł nowej książki papieża Franciszka, która na wiosnę 2024 roku ukaże się w wielu krajach, w tym w Polsce. W książce głos papieża przeplata się z głosem narratora, Fabio Marchese Ragona, watykanisty włoskiej grupy telewizyjnej Mediaset.

Uczestnictwo w sakramentach osób transseksualnych i homoseksualnych. Odpowiedzi Dykasterii Nauki Wiary

W lipcu bp José Negri wystosował do Dykasterii Nauki Wiary kilka pytań dotyczących możliwego uczestnictwa w sakramentach chrztu i małżeństwa osób transseksualnych i homoafektywnych. Publikujemy polskie tłumaczenie odpowiedzi Dykasterii

Franciszek do Polaków: niech rocznica odzyskania niepodległości pobudza w was wdzięczność wobec Boga

„Przekazujcie młodemu pokoleniu Waszą historię i pamięć o tych, którzy poprzedzili was w dawaniu ofiarnego chrześcijańskiego świadectwa i miłości do Ojczyzny” – mówił papież do Polaków podczas audiencji ogólnej.

Franciszek: wiara jest skarbem, który trzeba nieść światu

„Kontakty z niewierzącymi prowokują wierzącego do ciągłej rewizji swojego sposobu wierzenia i do odkrycia na nowo wiary w jej istotności” – mówił papież Franciszek podczas audiencji generalnej.