Wiadomości: Watykan

Watykan: przełom w relacjach z Chinami

Stolica Apostolska i Chińska Republika Ludowa uzgodniły sposób mianowania nowych biskupów – informuje największy włoski dziennik „Corriere della Sera”.

Franciszek apeluje o solidarność z chorymi na trąd

O podtrzymywanie żywej solidarności z braćmi i siostrami, którzy stali się inwalidami z powodu trądu – zaapelował Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Papież Franciszek: Europie grozi utrata ducha

W Europie, której grozi utrata jej ducha humanistycznego, Kościół winien coraz bardziej opierać się na miłosierdziu Chrystusa i być kierowanym przez Ducha Świętego, który go odnawia. Zwrócił na to uwagę Franciszek w przemówieniu do członków Kongregacji Nauki Wiary, których przyjął na audiencji 29 stycznia na zakończenie ich sesji plenarnej

Franciszek roześle 700 Misjonarzy Miłosierdzia

Franciszek osobiście roześle 700 spośród wszystkich 1000 Misjonarzy Miłosierdzia.

Franciszek: Boże Miłosierdzie zawsze działa, aby zbawić

O zbawczej obecności Bożego Miłosierdzia w dziejach Izraela mówił Franciszek 27 stycznia podczas audiencji ogólnej w Watykanie.

Papież jedzie do Szwecji na jubileusz Reformacji

Papież Franciszek wybiera się do Szwecji, by tam obchodzić 500. rocznicę Reformacji.

Franciszek: przekazywanie miłosierdzia – wspólną misją chrześcijan

Do współpracy, aby razem nieść miłosierdzie Boże, aż po krańce świata wezwał Franciszek chrześcijan różnych wyznań podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

Franciszek u św. Marty: każdy święty ma swą przeszłość, a każdy grzesznik – przyszłość

Bóg nie ogranicza się do pozorów, ale widzi serce człowieka – stwierdził papież 19 stycznia podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Franciszek: Chrystus nie jest sędzią potępiającym nasze winy ale Oblubieńcem ludzkości

“Opowieść o weselu w Kanie zachęca nas do odkrycia, że Jezus nie ukazuje się nam jako sędzia gotowy, by potępić nasze winy, ani jako dowódca, który narzuca nam ślepe wypełnianie swoich rozkazów” – powiedział Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Papież Franciszek: Modlitwa wiernych zmienia Kościół

O znaczeniu modlitwy, która czyni cuda i zapobiega zatwardziałości, serc mówił papież Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. „Modlitwa wiernych zmienia Kościół: to nie my papieże, biskupi, księża, zakonnice sprawiamy rozwój Kościoła, ale święci!”