Wiadomości: Watykan

Haiti: 100 tys. dolarów pomocy od papieża

Papież Franciszek przekazał za pośrednictwem Papieskiej Rady „Cor Unum” 100 tys. dolarów na pomoc mieszkańcom Haiti.

Franciszek: nauczmy się uczynków miłosierdzia

Do ponownego nauczenia się uczynków miłosierdzia oraz realizowania ich na co dzień zachęcił Franciszek podczas audiencji ogólnej 12 października w Watykanie

Franciszek: Wiara musi być wolna od pozorów

„Jezus wzywa nas do pokornego czynienia dobra, unikając udawania, że coś robimy” – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Przypomniał jednocześnie, iż chrześcijańska wolność pochodzi od Jezusa, a nie jest owocem naszego wysiłku.

Polak będzie reprezentował UE przy Stolicy Apostolskiej

Papież Franciszek przyjął 10 października listy uwierzytelniające od ambasadora Jana Tombińskiego, który będzie reprezentował Unię Europejską przy Stolicy Apostolskiej.

Kompozycje papieża Franciszka

Niczym nowym jest nominacja kardynalska dla „zwykłego” księdza, choć Albańczyk to ksiądz niezwykły. Znaczący jest natomiast wybór nuncjusza apostolskiego w Syrii. Co wynika z ogłoszonej przez papieża listy nowych kardynałów? I dlaczego nie ma na niej Polaka? ANALIZA

Franciszek kreuje 19 listopada nowych kardynałów

Franciszek kreuje 19 listopada 13 kardynałów elektorów, którzy będą mieli prawo wybierać papieża podczas przyszłego konklawe oraz 4 kardynałów nieelektorów. Nowi purpuraci pochodzą z 11 krajów i pięciu kontynentów.

Franciszek: także cudzoziemcy uczą nas wartości i drogi której pragnie Pan

“Jak wielu obcokrajowców, a także wyznawców innych religii daje nam przykład wartości, o których sami czasami zapominamy lub które lekceważymy” – stwierdził Franciszek podczas niedzielnej Mszy św. na placu św. Piotra. Zakończyła ona Jubileusz Maryjny w ramach Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia.

Franciszek: Maryja wyraża bogactwo Bożego miłosierdzia

Z okazji Jubileuszu Maryjnego w ramach Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia na placu św. Piotra w Watykanie odbyło się wieczorne czuwanie modlitewne.

Watykan: za dwa lata synod biskupów o młodzieży

„Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” – to wyznaczony przez papieża Franciszka temat XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Odbędzie się ono w październiku 2018 roku.

Franciszek: niech narody Kaukazu żyją w pokoju i wzajemnym szacunku

O swej niedawnej wizycie w Gruzji i Azerbejdżanie mówił podczas audiencji generalnej 5 października w Watykanie papież Franciszek. Narodom Kaukazu życzył pokoju i życia we wzajemnym szacunku.