Wiadomości: Watykan

Papież: miłość Boga jest większa od naszych grzechów

Miłość Boga nie zna granic, nigdy nie będziemy pozbawieni Jego miłości, pomimo wszelkiego grzechu jaki mogliśmy popełnić – mówił papież Franciszek podczas nabożeństwa pokutnego w bazylice św. Piotra w Watykanie.

We wrześniu papież odwiedzi kraje bałtyckie

Litwa, Łotwa i Estonia to kraje do których pojedzie papież Franciszek z wizytą apostolską w dniach 22-25 września – poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej, Greg Burke.

Franciszek: niech państwa przejdą od słów do czynów

Państwa winny podjąć bardziej skuteczne i konkretne działania, aby choć trochę złagodzić trudne, często nieludzkie warunki, w jakich żyją migranci i uchodźcy. Zaapelował o to Franciszek w przemówieniu do członków Międzynarodowej Katolickiej Komisji ds. Migrantów (ICMC), których przyjął na audiencji w Watykanie 8 marca.

Papież: Nie możemy się nad sobą użalać

„Nie powinniśmy użalać się nad sobą. Wiara mówi nam, że jesteśmy i zawsze będziemy dziećmi Boga niezależnie od naszych grzechów i niewierności. Musimy cenić siebie, ponieważ jesteśmy kochani”. Papież Franciszek pisze o tym we wstępie do książki zatytułowanej „Nie wolno narzekać”.

Sandra Sabattini: narzeczona na ołtarze

Wśród dekretów o heroiczności cnót, które podpisał papież 6 marca na audiencji udzielonej prefektowi Kongregacji ds. Kanonizacji, znajduje się i ten dotyczący Sandry Sabattini, 23-letniej Włoszki, która wiodła życie radosnej, pobożnej i zwykłej dziewczyny, a zginęła w wypadku samochodowym w 1984 r.

Eucharystia jest za darmo – przypomniał Franciszek

Ofiara Chrystusa jest za darmo, zatem każda Msza św. również – podkreślił papież Franciszek w rozważaniach poświęconych Eucharystii 7 marca w Watykanie. Przypomniał również o akcji „24 godziny dla Pana”, która odbędzie się w wielu kościołach świata z piątku na sobotę.

Papież zatwierdził dekrety o cudach Pawła VI i abp Romero

Ojciec Święty przyjął wczoraj prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Angelo Amato i polecił tej dykasterii wydanie dekretów o autentyczności cudów za przyczyną błogosławionych Pawła VI i arcybiskupa Oscara Romero oraz dwójki innych błogosławionych Franciszka Spinellego i Marii Katarzyny Kasper.

Kanonizacja Pawła VI – 28 października

28 października br., na zakończenie XV Zgromadzenia Ogólne Synodu Biskupów, obradującego wokół tematu „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” będzie miała miejsce kanonizacja bł. Pawła VI – powiedział dziś sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin.

Kard. Kasper: “Kościół potrzebuje przebudzenia”

„Kościół potrzebuje przebudzenia, zwłaszcza Kościół w Niemczech” – powiedział w wywiadzie dla katolickiej agencji KNA kard. Walter Kasper. Były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan obchodzi dziś 85. urodziny.

Hakerzy popracują w Watykanie

Grupa 120 programistów z całego świata przybędzie do Watykanu 8 marca na pierwszy w tym miejscu maraton hakerski czyli hackaton. Przez 4 dni będą razem wypracowywać rozwiązania technologiczne pomocne w pracach organizacji społecznych.