Wiadomości: Świat

Anthony Hopkins zagra Benedykta XVI w serialu Netflixa

Streamingowy serwis Netflix produkuje serial “The Pope”, w którym w rolę papieża Benedykta XVI wcieli się Anthony Hopkins. Zdjęcia rozpoczęły się w listopadzie w Argentynie, ale data premiery jeszcze nie jest znana.

Rodzice w Wielkiej Brytanii chcą “Prawa Alfiego”

W Wielkiej Brytanii już trwa dyskusja nad koniecznością zmiany prawa w sprawach takich jak Alfiego Evansa czy Charliego Garda. Obaj chłopcy zmarli w wyniku nieuleczalnych chorób mózgu, ale ich rodzice nie mieli wiele do powiedzenia w konfliktach z lekarzami. Konkretne propozycje prawa pod nazwą “Prawo Alfiego” mają już rodzice Charliego, który zmarł w 2017 r.

W Bawarii trwa dyskusja o krzyżach w urzędach

W Niemczech nie ustaje debata wokół postanowienia o zawieszeniu krzyży widocznych miejscach w gmachach państwowych Bawarii. Większości katolików i protestantów nie podoba się pomysł zmuszania do tego urzędników, zaś biskup z Monachium przypomniał politykom, że “krzyż to nie logo kampanii wyborczej”.

Prymas Anglii i Walii o sprawie Alfiego

Uważam, że zrobiono wszystko, by pomóc Alfiemu. Pomimo wielkiego smutku i bólu, cieszę się, że ostatecznie jego rodzice i szpital doszli do zgody i harmonii – powiedział kard. Vincent Nichols w rozmowie z KAI. Prymas Anglii i Walii zwrócił uwagę, że ostatnich tygodniach wiele osób zajmowało stanowiska w sprawie Alfiego, nie zapoznając się wcześniej ze wszystkimi informacjami na temat stanu chłopca. “Niestety, znaleźli się nawet tacy, którzy wykorzystywali tę sytuację do celów politycznych” – zaznaczył

Zmarł Alfie Evans

Nad ranem, w sobotę 28 kwietnia zmarł Alfie Evans – poinformowali w mediach społecznościowych jego rodzice Kate James i Thomas Evans. “Mamy złamane serca”. “Mój gladiator odłożył tarczę i zyskał swoje skrzydła o 2.30. Kocham cię” – napisali.

Rodzice Alfiego porozumieli się z lekarzami

Rodzice Alfiego Evansa odbyli w czwartek wielogodzinne rozmowy z dyrekcją i personelem szpitala Alder Hey w sprawie dalszych kroków wobec ich syna. Po rozmowach ojciec chłopca złożył wobec mediów oświadczenie, w którym pochwalił “profesjonalizm i godność” lekarzy, poprosił protestujących o ustąpienie i zapowiedział “budowanie mostów porozumienia”.

Asia Bibi prosi o post i modlitwę w swej intencji

Pakistanka uwięziona za wiarę w Chrystusa prosi wszystkich chrześcijan, by podjęli w piątek 27 kwietnia post i modlitwę w intencji jej uwolnienia. Tego dnia odbędzie się rozprawa sądowa, decydująca o jej ewentualnym oswobodzeniu.

We Lwowie rozpoczyna się spotkanie Taizé

Trzy tysiące młodzieży z całej Europy przybywa do Lwowa na spotkanie, organizowane przez Wspólnotę z Taizé w dniach 27 kwietnia -1 maja. Odbędzie się ono na zaproszenie Kościołów: prawosławnego, grecko- i rzymskokatolickiego. Główne modlitwy i spotkania w grupach odbędą się w centrum miasta, w sali sportowej na Kleparowie.

Londyn: Sąd Apelacyjny odrzucił apelację w sprawie Alfiego Evansa

Po trwającej blisko 5 godzin rozprawie, Sąd Apelacyjny w Londynie odrzucił apelację złożoną przez ojca Alfiego Evansa i tym samym odmówił zgody na transport chorego dwulatka do Włoch “gdyż nie jest to w jego najlepszym interesie”.

Ciało św. Jana XXIII opuści Watykan

Ciało świętego papieża Jana XXIII, znajdujące się obecnie w sarkofagu w ołtarzu bocznym bazyliki św. Piotra w Watykanie będzie na 18 dni wywiezione do diecezji Bergamo we Włoszech. Rodzima diecezja świętego dostała na to zgodę od papieża Franciszka z okazji 60. rocznicy wyboru Angelo Giuseppe Roncalli’ego na stolicę Piotrową.