Wiadomości: Świat

Dziś Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy

24 marca obchodzimy Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników. Tego dnia wspominamy misjonarzy, którzy zginęli na misjach. Jest to również dzień modlitwy i postu za misje.

27 księży Legionistów Chrystusa winnych pedofilii. 170 ofiar wykorzystania

Zgromadzenie Księży Legionistów Chrystusa opublikowało raport, z którego wynika, że 27 należących do zgromadzenia duchownych dopuściło się wykorzystywania seksualnego. Poszkodowanych jest 170 nieletnich.

Wielkanoc we Włoszech. Biskupi apelują o powrót do kościołów

Włoscy biskupi apelują do wiernych o powrót do kościoła na święta Wielkanocy. Tym razem nie zapowiada się powszechny lockdown jak w ubiegłym roku. Episkopat zachęca więc do obecności na liturgiach Triduum Paschalnego.

Kolejny ksiądz został porwany w Nigerii

W Nigerii został uprowadzony kolejny ksiądz katolicki. Jak poinformowała misyjna agencja “Fides”, ks. Harrison Egwuen, dyrektor szkoły katolickiej w mieście Obinomba na południu kraju, został uprowadzony już 15 marca.

Budapeszt ma cichą nadzieję na rozszerzony program wizyty papieża

Na Węgrzech panuje radość z powodu zapowiedzianej wizyty papieża Franciszka w Budapeszcie. Jednocześnie pojawiają się ciche nadzieje, że program papieskiej wizyty będzie nieco szerszy od zapowiedzianego i obejmie więcej, niż tylko Mszę św. na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego 12 września.

Hollywood planuje film o porwaniu papieża i Gwardii Szwajcarskiej

Hollywood planuje „dreszczowiec”, którego tematem ma być próba uprowadzenia papieża. Będzie też motyw związany z papieską Gwardią Szwajcarską. Według informacji portalu Deadline.com branży filmowej USA, reżyserem filmu ma być Randall Wallace scenarzysta, reżyser i producent.

Teksty biblijne sprzed 2 tys. lat odkryte w Izraelu. Nowa wersja księgi Zachariasza

Na Pustyni Judzkiej w „Jaskini Grozy” odkryto kawałki zwojów Starego Testamentu sprzed 2 tysięcy lat. Jak podkreślają izraelskie media, to pierwsze takie odkrycie od 1947 roku.

Siostry dominikanki przypominają cud św. Józefa sprzed 150 lat

Ogłoszony przez Franciszka 8 grudnia 2020 Rok św. Józefa stał się dla amerykańskiego tygodnika „National Catholic Reporter” okazją do przypomnienia zdarzenia sprzed ponad 150 lat, określanego do dziś mianem „cudu św. Józefa”. W numerze z 15 marca pismo zamieściło wspomnienia na ten temat sióstr dominikanek z miejscowości Sinsinawa w stanie Wisconsin.

Chrześcijanie masowo uciekają z Libanu

Chrześcijanie masowo uciekają z Libanu – ostrzega ks. Jad Chlouk, proboszcz maronickiej katedry w Bejrucie. Podkreśla on, że każdy z libańskich chrześcijan co tydzień traci co najmniej jednego czy dwóch przyjaciół.

Czescy biskupi wzywają wiernych do deklarowania wiary w spisie ludności

Biskupi zaapelowali o deklarowanie wiary w spisie ludności, który rozpocznie się 27 marca. Jednocześnie przypomnieli, że podobnie jak w przeszłości pytanie o przynależność religijną będzie dobrowolne.