Wiadomości: Świat

Nie żyje 118-letnia zakonnica. Była najstarszą kobietą na świecie

W poniedziałek wieczorem w domu spokojnej starości w Tulonie, na południu Francji zmarła w wieku 118 lat siostra André. Była najstarszą kobietą we Francji i na świecie.

Kard. Pell spocznie w krypcie archikatedry NMP w Sydney. Kiedy odbędą się uroczystości?

Ciało kardynała George’a Pella spocznie w krypcie archikatedry Najświętszej Maryi Panny w Sydney – gdzie był arcybiskupem przed wyjazdem do Rzymu – poinformowała archidiecezja Sydney. Obecnie trwają przygotowania do przewiezienia jego ciała do Australii i pochówku w krypcie świątyni.

Prześladowanie katolickich duchownych nie ustaje

W ciągu pierwszych 15 dni nowego roku zabito na świecie dwóch kapłanów i jednego diakona – alarmuje portal Il Sismografo.

Zmarł kard. George Pell. Miał 81 lat

10 stycznia o godz. 20.50 „po zatrzymaniu akcji serca” w wieku 81 lat zmarł kard. George Pell, były arcybiskup Sydney i były prefekt Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej – poinformowała katolicka agencja prasowa CNA. Kolegium Kardynalskie liczy obecnie 223 członków, w tym 125 ma prawo udziału w konklawe.

Jaka przyszłość czeka sekretarza Benedykta XVI? Może nie wrócić ani do Kurii Rzymskiej, ani do Niemiec

Wieloletni sekretarz osobisty papieża Benedykta XVI abp Georg Gaenswein, który formalnie jest prefektem Domu Papieskiego, ale funkcji tej nie wykonuje, zapewne nie wróci do pracy w Kurii Rzymskiej. Nie ma też wielu sympatyków w episkopacie Niemiec.

Abp Gänswein: w testamencie Benedykt XVI zawarł całego siebie

„Napisał go odręcznie, drobnym pismem, ale czytelnie, w drugim roku pontyfikatu. Gdybym otrzymał ten tekst, nie znając autora, od razu bym wiedział, kto to napisał. Jest w tym duch Benedykta” – powiedział o osobisty sekretarz Benedykta XVI o jego testamencie duchowym.

„Santo Subito” także w przypadku Benedykta XVI? „Myślę, że pójdzie to w tym kierunku”

Abp Georg Gänswein uważa za możliwe to, że wkrótce pojawią się wezwania do beatyfikacji Benedykta XVI. „Myślę, że pójdzie to w tym kierunku” – powiedział osobisty sekretarz papieża seniora.

Niemcy żegnają Benedykta XVI: opłakujemy utratę osobowości, która dawała nadzieję i kierunek Kościołowi

„Papież Benedykt sprawił, że głos Ewangelii był słyszalny, niezależnie od tego, czy był wygodny czy niewygodny” – tymi słowami żegna Benedykta XVI przewodniczący episkopatu Niemiec bp Georg Bätzing.

Watykan przekazał nowe informacje o Benedykcie XVI. „Uczestniczył w mszy, jego stan jest stabilny”

Stan Benedykta XVI jest stabilny – oświadczył w piątek Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, odpowiadając na pytania dziennikarzy. I potwierdził, że papież senior uczestniczył w celebracji mszy świętej w swoim pokoju.

Przybywał tu „niczym syn do Matki”. Fatima pamięta o Benedykcie XVI

W czasie mszy świętych w sanktuarium w Fatimie wierni proszą Boga, „aby umocnił i pocieszył Benedykta XVI w czasie cierpienia”. Gdy, jako papież odwiedził to miejsce w 2010 roku mówił, że przybywa tu „niczym syn do Matki”.