Wiadomości: Świat

Kard. O’Malley: bez nawrócenia nie pozbędziemy się nadużyć z Kościoła, musimy je zwalczać

“Jeśli nie zajmiemy się nadużyciami, gdziekolwiek je dostrzeżemy, to ponosimy współodpowiedzialność za zło wyrządzane niewinnym ludziom” – kard. Sean O’Malley, przewodniczący papieskiej komisji ds. ochrony nieletnich.

“Komunia w stanie grzechu ciężkiego to świętokradztwo”. Biskupi przypomną o godnym przyjmowaniu Eucharystii

Podczas zebrania episkopatu biskupi Stanów Zjednoczonych będą rozmawiać o dokumencie, który skupia się na znaczeniu godnego przyjmowania Eucharystii.

Meksyk: 12 biskupów oskarżonych o ukrywanie wykorzystywania seksualnego

Wobec 12 meksykańskich biskupów prowadzone jest dochodzenie w sprawie krycia przez nich przypadków wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych dorosłych.

60 proc. mniej kleryków w seminariach. Spadek powołań we Włoszech

W czasie ostatnich 50 lat liczba nowych powołań we Włoszech zmniejszyła się o ponad 60 procent: z 6337 w 1970 roku do 2103 w 2019 roku. Obecnie w seminariach formuje się tam 1804 kleryków.

Jeden z nich został rozstrzelany w rocznicę prymicji. Czterech kapłanów błogosławionymi

„Nie szukali męczeństwa, ale gdy przyszło, nie wahali się złożyć świadectwa Chrystusowi i przyjęli swój krzyż z miłością” – powiedział kard. Marcello Semeraro podczas beatyfikacji czterech kapłanów, męczenników hiszpańskiej wojny domowej.

Ponad 100 aktów wandalizmu w amerykańskich kościołach. Biskupi: to musi się skończyć

Od maja 2020 roku w całych Stanach Zjednoczonych zanotowano 104 przypadki aktów wandalizmu na kościołach, pomnikach i innych obiektach sakralnych.

Franciszek przekaże 170 tys. dolarów na pomoc Syrii. Ludzie żyją tu poniżej granicy ubóstwa

Papież przekaże 170 tysięcy dolarów na pomoc mieszkańcom Syrii, którzy w większości żyją poniżej granicy ubóstwa.

Koreańskie zakonnice w więzieniu. Aresztowano je za nawracanie na chrześcijaństwo

Dwie koreańskie misjonarki zostały aresztowane w połowie września w Nepalu pod zarzutem nawracania na chrześcijaństwo. „Pokazuje to nietolerancję wobec Kościoła i jest atakiem na mniejszości w Nepalu” – stwierdził bp Paul Simick, wikariusz apostolski Nepalu.

100 tys. osób żyje tu w ekstremalnej biedzie. Salezjanie pomagają dzieciom w Afryce

Salezjanie pomagają w dożywianiu dzieci w Namibii, gdzie pandemia koronawirusa znacznie pogorszyła sytuację żywnościową. Z powodu zamknięcia szkół wielu uczniów straciło możliwość otrzymania przynajmniej jednego posiłku dziennie.

Biskup apeluje o uwolnienie misjonarzy z Haiti. “Nie wolno handlować ludzkim życiem”

W ubiegłym tygodniu kilku uzbrojonych mężczyzn napadło i porwało na Haiti 17 amerykańskich misjonarzy wraz z ich rodzinami. “Mój delegat próbuje nawiązać kontakt z grupą przestępczą, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi” – powiedział bp Pierre-André Dumas.