Wiadomości: Świat

Włochy: Na COVID-19 zmarło 269 księży

Od 1 marca 2020 do 1 marca 2021 roku z powodu COVID-19 zmarło we Włoszech 269 księży katolickich. Najbardziej dotknięta pod tym względem jest północ kraju (78 proc. zgonów).

Papież przekazał Irakijczykom 350 tysięcy dolarów

Podczas wizyty apostolskiej w Iraku w dniach 5-8 marca br. papież Franciszek podarował 350 tys. dolarów przeznaczone na wsparcie rodzin najbardziej poszkodowanych w wyniku wojen, kryzysu gospodarczego i pandemii. Ujawnił to chaldejski patriarcha Babilonu kard. Louis Sako.

Kolejny atak na kościół w Nigerii. Nie żyje 7 osób, w tym ksiądz

Jak podaje Catholic News Agency katolicki ksiądz i co najmniej sześć innych osób innych zostało zabitych przez bandytów w ataku na kościół św. Pawła w stanie Benue w Nigerii. Ksiądz przygotowywał się do wyjazdu na Mszę Krzyżma.

Będzie nowa książka o życiu duchowym z refleksjami papieża Franciszka

„Życie Ducha. Bóg przemawia do serca człowieka” – pod takim tytułem 6 kwietnia ukaże się książka zawierająca refleksje Papieża Franciszka dotyczące życia duchowego. Za przygotowanie publikacji odpowiedzialne jest wydawnictwo Edycja św. Pawła.

Wielki Tydzień i Wielkanoc w różnych krajach w czasie pandemii

Podobnie jak w zeszłym roku, Wielki Tydzień i Wielkanocne Święta z powodu pandemii koronawirusa w Watykanie i większości krajów świata będą obchodzone z sanitarnymi obostrzeniami.

Biskup złożył dymisję na ręce papieża, ten dał mu czas na przemyślenie

Papież Franciszek dał czas na przemyślenie arcybiskupowi Hamburga Stefanowi Hesse po tym, jak ten złożył dymisję. Niemiecki duchowny jest podejrzewany o zaniedbywanie spraw dotyczących przemocy na tle seksualnym.

Całun Turyński zostanie znowu odsłonięty. Podobnie jak rok temu

Podobnie jak przed rokiem, w Wielką Sobotę, 3 kwietnia, zostanie odsłonięty Całun Turyński – poinformował wiernych stolicy Piemontu, arcybiskup Cesare Nosiglia.

Polscy bernardyni odwiedzają siostrę papieża. “Franciszek troszczy się o nią”

Kilka lat temu Maria Elena Bergoglio przeszła wylew, który doprowadził do częściowego paraliżu. Przed świętami w klinice rehabilitacyjnej odwiedzili ją polscy bernardyni, którzy duszpasterzują w Polskiej Misji Katolickiej w Buenos Aires. Przekazali siostrze papieża Franciszka życzenia świąteczne i udzielili komunii świętej.

Brazylia: szósty biskup zmarł na COVID-19

Z powodu komplikacji po zakażeniu koronawirusem zmarł 74-letni bp Juventino Kestering. Jest to już szósty biskup zmarły z powodu COVID-19 w tym ciężko doświadczonym przez pandemię kraju.

Kard. Schönborn dalej krytyczny wobec Watykanu. „Powinniśmy więcej mówić o miłości”

Kard. Christoph Schönborn powtórzył swoją krytykę stanowiska watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary w kwestii błogosławienia par tej samej płci. „Nie byłem ani szczęśliwy ani z powodu czasu jej ogłoszenia, ani w sposobie komunikacji” – powiedział w niedzielę arcybiskup Wiednia w “Pressestunde”, programie austriackiej stacji telewizyjnej ORF.