Wiadomości: Świat

Już 660 chrześcijan zginęło w Nigerii w tym roku za wiarę

Tylko w ciągu 4 pierwszych miesięcy tego roku zostało zamordowanych w Nigerii aż 660 chrześcijan – podaje najnowszy raport Stowarzyszenia Wolności Obywatelskich Intersociety. Przemoc ekstremistów islamskich przeciwko chrześcijanom niezwykle eskalowała w tym kraju.

Dzieci to nie towar! Apel o delegalizację surogacji na Ukrainie

Noworodki leżą w nowoczesnych inkubatorach, pozbawione matczynego dotyku, postrzegane jako zakupiony produkt, po który nie przyszedł nabywca. Trudno sobie wyobrazić większą demonstrację pogardy dla osoby ludzkiej i jej godności – piszą katoliccy i grekokatoliccy duchowni z Ukrainy. W liście wzywają władze do delegalizacji procederu surogacji.

Misyjny biskup Czesław Stanula nie żyje

14 maja 2020 r. po latach misyjnej pracy w stanie w Bahia w Brazylii zmarł bp Czesław Stanula, redemptorysta. 63 lata spędził w zakonie, 56 lat przeżył jako kapłan a 31 lat jako biskup. Na misjach – początkowo w Argentynie, a potem w Brazylii – spędził 54 lata.

Sanktuarium w Lourdes zostanie ponownie otwarte

Po dwóch miesiącach Sanktuarium zostanie ponownie otwarte w przyszłą sobotę. Na początku będą je mogli nawiedzić tylko miejscowi pielgrzymi, mieszkający w promieniu 100 km.

Z Fatimy płynie przesłanie nadziei. Dziś uroczystości bez udziału wiernych

Po raz pierwszy w historii uroczystości kolejnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie odbywają się dziś bez fizycznego udziału tysięcy pielgrzymów. – Pielgrzymi nieobecni, ale obecni bardziej niż kiedykolwiek we wszystkich uroczystościach – mówi rektor sanktuarium.

Odcięte od świata seminarium w Peru kierowane przez polskich księży potrzebuje pomocy

Kierowane przez polskich księży seminarium w Peru jest całkowicie odcięte od świata z powodu koronawirusa. Seminarzyści oraz księża dostali leki oraz polecenie pozostania w łóżkach ze względu na wysoką temperaturę. Wikariat apostolski Iquitos prosi o pomoc.

Boom powołaniowy w Tanzanii. Zaczyna brakować miejsc w seminariach

Tanzania przeżywa boom powołaniowy. W pięciu seminariach nie ma już wolnych miejsc, dlatego episkopat postanowił otworzyć kolejne w diecezji Kahama. Inauguracja przewidziana jest na październik.

Objawienia Matki Bożej Ameryki nie były nadprzyrodzone. Stanowisko biskupów

Domniemane objawienia Matki Bożej Ameryki, które były udziałem siostry Mildred Neuzil ponad 60 lat temu, nie miały charakteru nadprzyrodzonego – uznała komisja biskupów badających to wydarzenie. Prywatna pobożność powstała na ich bazie może być jednak kontynuowana „bez szkody dla wiary”.

Nie mogą pielgrzymować do Maryi, więc Maryja “przychodzi” do nich

Archidiecezja Pekińska przeżywa właśnie “Rok Rodziny”. To odpowiedź biskupów chińskich na wezwanie papieża, by towarzyszyć rodzinom w trudnym czasie zarazy. Ponieważ z racji epidemii nie można jak zawsze pielgrzymować do sanktuariów, wierni przekazują sobie wizerunki Maryi z domu do domu.

Włochy: Od 18 maja wracają msze święte z udziałem wiernych

Jak informuje Vatican News od 18 maja we Włoszech będzie można sprawować msze święte z ludem. Oficjalne porozumienie w tej sprawie zostało zawarte między rządem a Kościołem.