Wiadomości: Świat

Benedykt XVl dziękuje za życzenia urodzinowe: tak wiele znaków wierności i łączności bardzo mnie ucieszyło

Niemal trzy tysiące życzeń napłynęło z całego świata drogą internetową dla Benedykta XVI z okazji 95 urodzin, które papież-senior obchodził 16 kwietnia.

Ustalono sprawcę ataku na kościół w Kalifornii. Zabił jedną osobę

Napastnik, który otworzył ogień w kościele w południowej Kalifornii, to chiński imigrant, którym powodowała nienawiść do Tajwańczyków – poinformowały w poniedziałek władze stanowe.

Abp Szewczuk: nie możemy wątpić, że prawda ma swoją siłę i zawsze pokona kłamstwo

“Boże daj nam siłę Twojej prawdy, abyśmy zdołali wygnać nieprzyjaciela z ukraińskiej ziemi i obronić nasz kraj” – mówił abp Światosław Szewczuk w codziennym orędziu wojennym. “Nie możemy wątpić, że Ukraina zwycięża i zwycięży” – dodał.

USA: Śmiertelna strzelanina w kościele. Wierni obezwładnili napastnika

W niedzielę, z nieznanych przyczyn napastnik otworzył ogień do ludzi zgromadzonych w kościele w południowej Kalifornii, zabijając jedną osobę i raniąc pięć. Ostatecznie obezwładnili go wierni.

Nigeryjska chrześcijanka ukamieniowana za “bluźnierstwo”

W północno-zachodnim stanie Sokoto w Nigerii około dwustu studentów ukamienowało na śmierć swoją chrześcijańską koleżankę, oskarżając ją o bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mahometowi. Zarówno biskup, jak i sułtan Sokoto potępili zbrodnię i zaapelowali o sprawiedliwość, wzywając mieszkańców do zachowania spokoju.

Dzieci poprowadziły różaniec w języku ukraińskim w Fatimie. Pielgrzymi modlili się o pokój

Pielgrzymi, którzy przyjechali do Fatimy modlili się “o dar pokoju na Ukrainie i na całym świecie”. W czasie odmawiania różańca w Kaplicy Objawień dwoje dzieci poprowadziło część modlitwy w języku ukraińskim.

Najmłodszy biskup świata. Papież zatwierdził nowe nominacje

Franciszek zatwierdził nominacje trzech biskupów syryjskokatolickich, wybranych wcześniej przez Synod Biskupów Kościoła Patriarszego Antiochii. Jednym z nich jest biskup-elekt Jules Boutros, mianowany biskupem Kurii Patriarszej Antiochii dla Syryjczyków, który pod koniec br. skończy 40 lat i obecnie jest najmłodszym katollickim biskupem na świecie.

Słynny kompozytor liturgiczny oskarżony o gwałt. Lista pieśni, których zaleca się nie wykonywać

Znany dominikanin i kompozytor muzyki sakralnej o. André Gouzes został oskarżony o gwałt na małoletnim. Dominikański Ośrodek Liturgiczny działający w Polsce rekomenduje rezygnacje z wykonywania pieśni autorstwa oskarżonego do momentu wydania wyroku w sprawie.

90-letni kardynał aresztowany przez chińskie władze został zwolniony za kaucją

“Katolicka diecezja Hongkongu jest bardzo zaniepokojona stanem i bezpieczeństwem kard. Josepha Zena i za niego szczególnie się modlimy” czytamy w oświadczeniu wydanym przez tamtejszy Kościół.

Dominikanin przyjął święcenia kapłańskie w czasie wojny. “To znak nadziei”

Dominikanin o. Igor Seliszczew przyjął w sobotę święcenia kapłańskie w Fastowie, leżącym niedaleko Kijowa. “Zapytał mnie niedawno jeden z dziennikarzy, co oznacza stać się księdzem w czasie wojny. Odpowiedziałem, że nie wiem. To dla mnie tajemnica” – powiedział.