Wiadomości: Świat

Chińscy komuniści nakazali usunięcie 500 krzyży z kościołów

Komuniści w Chinach kontynuują usuwanie krzyży z kościołów. Od kwietnia w prowincji Anhui nieopodal Szanghaju zniknęło ponad 500 krzyży – poinformował 30 czerwca korespondent azjatyckiej agencji prasowej UCAN. „Ani oficjalne Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich, ani biskupi nie stawiali oporu przy tym niszczeniu”, powiedział w rozmowie z agencją protestancki kaznodzieja Paul Lee.

Papież podarował testy na koronawirusa dla Strefy Gazy

Franciszek podarował ministerstwu zdrowia Strefy Gazy 2500 testów na COVID-19.

Brytyjscy katolicy mogą wracać do kościołów. Msze znów od 4 lipca

Od 4 lipca ponownie będą otwarte w Wielkiej Brytanii kościoły, w tym katolickie – poinformował dziś premier Boris Johnson. Zastrzegł jednak, że jednocześnie będzie mogło w nich przebywać najwyżej 30 osób.

Coraz częstsze kradzieże Najświętszego Sakramentu w USA

Nieznani sprawcy skradli tabernakulum z Najświętszym Sakramentem w środku z kościoła pw. św. Elżbiety w Boone, w amerykańskim stanie Karolina Północna. Zdruzgotani tą wiadomością parafianie boją się, że konsekrowana hostia mogła zostać zabrana w celu przeprowadzenia jakiegoś rytuału satanistycznego.

Wystarczy 20 zł, aby wykarmić rodzinę przez 3 dni. Akcja misjonarki

20 zł – za tyle jest w stanie się żywić przez 3 dni kilkuosobowa uboga rodzina w Limie. Wiele z nich zna osobiście Katarzyna Jawor – świecka misjonarka z Krakowa, która choć nie może chwilowo tam wrócić z powodu epidemii, chce pomóc z Polski.

Mimo koronawirusa sanktuarium w Fatimie będzie otwarte

W weekend przeprowadzono badania wśród pracowników sanktuarium w Fatimie. Wyniki wykazały, że 16 z nich zarażonych jest koronawirusem. Mimo to sanktuarium pozostanie otwarte dla pielgrzymów.

Z powodu koronawirusa zmarł najstarszy biskup na świecie

21 czerwca w Chile zmarł najstarszy biskup katolicki na świecie. Pod koniec maja zaraził się koronawirusem. We wrześniu skończyłby 105 lat.

Siedział w więzieniu 404 dni. Kard. Pell wyda swój więzienny dziennik

79-letni kardynał spędził w więzieniu 404 dni, zanim Sąd Najwyższy Australii uniewinnił go 7 kwietnia br. od zarzutów rzekomego seksualnego molestowania małoletnich. Teraz zapowiedział, że opublikuje duchowe zapiski, które robił w tym trudnym czasie.

“Wyczerpany, ale pełen radości”. Benedykt XVI wróci w poniedziałek do Watykanu

Wbrew pogłoskom, które pojawiły się po przyjeździe do Niemiec, Benedykt XVI wróci do Watykanu. Lot powrotny, jak poinformowała diecezja Ratyzbony, zaplanowano na poniedziałek rano. Klika dni temu papież emeryt opuścił Watykan, aby odwiedzić swojego chorego brata.