Wiadomości: Świat

Kard. Ruini: Jan Paweł II nauczył mnie ufać w moc Ewangelii

„Jego odwaga, pokora i ofiarność nie mają sobie równych” – wspomina Jana Pawła II kard. Camillo Ruini, który przez 17 lat kierował w imieniu papieża diecezją rzymską i z jego nominacji przez 16 lat stał na czele Episkopatu Włoch.

Abp Cavalli o ośrodku ds. Medziugorje: potrzebny jest ktoś, kto powie „to jest coś duchowego, a to nie”

Wizytator apostolski o charakterze specjalnym dla parafii Medziugorje, arcybiskup Aldo Cavalli, zabrał głos w sprawie utworzonego przez papieża Franciszka watykańskiego ośrodka ds. Medziugorje.

Cztery procesje eucharystyczne przemierzą USA. Najdłuższa pokona ponad 3 tys. kilometrów

To będzie największa „pielgrzymka eucharystyczna w historii” – zapowiadają organizatorzy.

Słynna ikona Rublowa zniknie z muzeum. Grozi jej zniszczenie

Słynna ikona Andrieja Rublowa „Trójca Święta” znajdująca się w Galerii Tretiakowskiej zostanie zwrócona Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Specjaliści wiele razy zwracali uwagę, że dzieło to może ulec zniszczeniu, jeśli nie będzie odpowiednio przechowywane.

Czy w USA doszło do cudu eucharystycznego? Watykan zbada sprawę

Do domniemanego cudu eucharystycznego miało dojść 5 marca podczas Mszy św. w jednym z kościołów w Stanach Zjednoczonych. Podczas rozdawania komunii św. przez świeckiego szafarza doszło tam do „rozmnożenia komunikantów”, co zaobserwowało wielu świadków.

Kard. Parolin o wojnie na Ukrainie: dążymy do rozwiązania politycznego i dyplomatycznego

„Konieczne są wysiłki dyplomatyczne. I także my, pod kierunkiem papieża, staramy się wnieść cały nasz wkład (…) ale nie wolno nam zapominać o autentycznej broni, którą wskazała nam Matka Boża” – powiedział kard. Pietro Parolin, watykański sekretarz stanu.

Żołnierze z całego świata pielgrzymują do Lourdes. „Prawdziwi wojskowi to słudzy pokoju”

„Pielgrzymka do Lourdes oraz spotkanie z żołnierzami innych krajów może stanowić umocnienie i piękny znak wartości posługi tych osób” – podkreślił ks. Pierre-Nicolas Chapeau, kapelan we francuskiej Legii Cudzoziemskiej.

Lizbona 2023. Coraz więcej lokalnych inicjatyw związanych z ŚDM

Przed zaplanowanymi na 1-6 sierpnia Światowymi Dniami Młodzieży w portugalskich parafiach przybywa inicjatyw. Jednym z przykładów takich działań jest ogłoszona w maju w kościele Matki Bożej Światła w Lizbonie nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Czy prezydent Ukrainy spotka się z papieżem? „Być może odwiedzi Rzym”

W najbliższych dniach prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski będzie przebywał w Europie na serii spotkań w różnych krajach, być może odwiedzi także Rzym – pisze włoska agencja ANSA. Na razie nie pojawił się w tej sprawie żaden oficjalny komunikat.

Zbliża się 2025 – Rok Jubileuszowy. Dziś poznaliśmy hymn

Dziś, 9 maja podczas konferencji prasowej zaprezentowano oficjalny hymn Roku Jubileuszowego, kalendarz głównych celebracji jubileuszowych oraz aplikację dla pielgrzymów.