Wiadomości: Świat

Indie: władze eksmitują sierociniec Misjonarek Miłości w Kalkucie

Indyjskie władze nakazały eksmisję podopiecznych sierocińca prowadzonego przez Misjonarki Miłości w Kalkucie. Na początku roku urzędnicy zablokowali zakonnicom możliwość przyjmowania zagranicznych funduszy, z których utrzymywały placówkę, a teraz nie przedłużyli im dzierżawy ziemi, na której się ona znajduje.

Włoska diecezja rezygnuje z chrzestnych. “Stali się ozdobnikiem liturgii”

Biskup kolejnej włoskiej diecezji zdecydował o rezygnacji z obecności rodziców chrzestnych podczas sakramentu chrztu. „Te postaci utraciły swoje duchowe znaczenie, a ich obecność na liturgii była czysto formalna” – mówi biskup Domenico Mogavero.

Wielka Brytania: Pielęgniarka została zwolniona za noszenie krzyżyka. Sąd orzekł na jej korzyść

61-letnia pielęgniarka Mary Onuoha została zwolniona z pracy za noszenie małego krzyżyka. Władze szpitala nakazały, aby kobieta zdjęła go ze “względów sanitarnych”. Brytyjski trybunał orzekł, że to oznaka dyskryminacji za wiarę i naruszenie praw człowieka.

Co z wizytą papieża na Ukrainie? “Rosja robi wszystko, by ją uniemożliwić”

Rosja bardzo stara się uniemożliwić wizytę papieża na Ukrainie – powiedział nowo mianowany ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz.

Nie żyje biskup, który był przeciwnikiem szczepień. Chorował na COVID-19

Prawosławny metropolita Etolii i Akarnanii w zachodniej Grecji Kosmas, zdecydowany przeciwnik szczepień, zmarł na COVID-19 po miesięcznej walce z tą chorobą. Miał 76 lat.

Przyszłoroczne Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się w Niemczech

Przyszłoroczne Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé, odbędzie się w Rostocku we wschodniej części Niemiec w dniach 28 grudnia 2022 – 1 stycznia 2023 roku. Ogłosił to brat Alois, przeor Wspólnoty, podczas modlitwy wieczornej w kościele Świętego Oblicza w Turynie.

Ziemia Święta: udaremniono podpalenie grobu patriarchy Józefa w Nablusie

Palestyńskie siły bezpieczeństwa udaremniły planowane prawdopodobnie dwie próby podpalenia grobu biblijnego patriarchy Józefa w Nablusie na Zachodnim Brzegu Jordanu. Poinformowała o tym gazeta „Jerusalem Post”.

W formie online – rozpoczęło się Europejskie Spotkanie Młodych

Wczoraj, modlitwą wieczorną, transmitowaną z Taizé, rozpoczęło się doroczne Europejskie Spotkanie Młodych, które po raz drugi z rzędu odbywa się online. Dwoje młodych ludzi po angielsku i francusku zaprosiło do pojęcia w tych dniach refleksji na temat: jak w dzisiejszym świecie być twórcami jedności.

Nigeria: w Wigilię zamordowano kapłana

W piątek 24 grudnia niezidentyfikowani zamachowcy zastrzelili w Ogunmakin w stanie Ogun w Nigerii 38-letniego księdza Luke’a Adeleke, który wracał ze Mszy św.

28 grudnia rusza tegoroczne spotkanie Taizé. Można wziąć w nim udział online [PROGRAM]

Tradycyjne grudniowe spotkanie młodych z całej Europy, organizowane przez braci z ekumenicznej wspólnoty z Taizé, odbędzie się w nowej formule. Będzie mogła w nim wziąć udział jedynie młodzież z samego Turynu i jego okolic, ponieważ ograniczenia sanitarne nie pozwalają na tradycyjne goszczenie młodych w rodzinach i parafiach. Dla tych, którzy nie mogą przyjechać do Turynu, zorganizowano internetową transmisję spotkania.