Wiadomości: Rodzina

Franciszek o uczynkach miłosierdzia. Audiencja środowa Papieża na placu św. Piotra

Ponad 20 tys. wiernych na audiencji środowej ♦ Papieska katecheza o kolejnych dwóch uczynkach miłosierdzia: więźniów pocieszać i chorych nawiedzać ♦ „Jezus dał nam możliwość bycia wolnymi niezależnie od ograniczeń choroby i nałożonych restrykcji” ♦ Papież do Polaków: niech Duch Święty wspiera wasze dobre postanowienia z okazji Roku Miłosierdzia ♦ Publikujemy tekst papieskiej katechezy

Papież: modlitwa za nieprzyjaciół drogą do doskonałości

Umiejętność modlitwy za tych, którzy nam źle życzą sprawi ich poprawę, a nas uczyni w większym stopniu dziećmi Bożymi – powiedział papież na zakończenie homilii podczas Eucharystii w Domu Świętej Marty 15 czerwca.

Franciszek: w Kanie Galilejskiej Jezus łączy się z nami w nowym Przymierzu

W Kanie uczniowie Jezusa stają się Jego rodziną i rodzi się wiara Kościoła – powiedział Franciszek 8 czerwca podczas audiencji ogólnej w Watykanie.

Papież: „Przed pokornym sercem Bóg całkowicie otwiera swoje serce”

O właściwej postawie, z jaką należy się modlić mówił Papież Franciszek podczas środowej audiencji 1 czerwca w Watykanie.

Papież Franciszek: Lekceważenie ludzkiego cierpienia jest lekceważeniem Boga

Papież Franciszek odniósł się do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. „Możesz stać się bliźnim kogokolwiek spotkasz w potrzebie i będziesz nim, jeśli masz w swym sercu współczucie – to znaczy masz tę zdolność cierpienia razem z drugą osobą” – przypomniał Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej na placu św. Piotra 27 kwietnia.

Przebaczenie znakiem Bożego miłosierdzia

Papież Franciszek zakończył cykl katechez o Bożym miłosierdziu w Starym Testamencie. Przypomniał, że przebaczenie Boga jest tym, czego potrzebujemy wszyscy i darem, jakim każdy, któremu odpuszczono grzechy, ma dzielić się z każdym napotkanym bratem i siostrą.

Papież Franciszek: Miłosierdzie może leczyć rany i może zmienić historię

Popełnione zło pozostawia bolesne ślady, a ludzka historia nosi jego rany. I wtedy miłosierdzie ukazuje najlepszą drogę, którą trzeba pójść. Miłosierdzie może leczyć rany i może zmienić historię, ale otwórz swoje serce na miłosierdzie – mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej 24 lutego w Watykanie.

Papież Franciszek: Modlitwa wiernych zmienia Kościół

O znaczeniu modlitwy, która czyni cuda i zapobiega zatwardziałości, serc mówił papież Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. „Modlitwa wiernych zmienia Kościół: to nie my papieże, biskupi, księża, zakonnice sprawiamy rozwój Kościoła, ale święci!”

 

„Być razem”. Katecheza papieża o rodzinie

O znaczeniu rodzinnego bycia razem mówił Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Podkreślił potrzebę rozmawiania przy wspólnym stole, ale wskazał także na znaczenie wspólnego udziału w Eucharystii – świętej uczty, „która jest w …

Franciszek: przebaczenie niezbędnym elementem życia rodzinnego

O rodzinie jako miejscu uczenia się przebaczania i proszenia o wybaczenie mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej 4 listopada. Zachęcił, aby podczas Jubileuszu Miłosierdzia rodziny odkryły skarb wzajemnego przebaczenia. Jego słów wysłuchało dziś na placu św. Piotra około 20 tys. wiernych.