Wiadomości: Polska

Jestem młody duchem czyli Lednica Seniora już 1 września

Wszyscy, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w czerwcowym Spotkaniu Młodych na Lednicy są zaproszeni na jednodniową Lednicę Seniora – plenerowe spotkanie modlitewne, które 1 września już po raz 15. odbędzie się przy Bramie Rybie.

Dzień wdzięczności w Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym

Wolontariusze i ich rodziny, przyjaciele, pracownicy i darczyńcy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi światu” spotkali się podczas „Dnia wdzięczności”, zorganizowanego 26 sierpnia w Krakowie.

“Ojczyzna to nasz wspólny obowiązek”

– Wszyscy nosimy w sobie całe to dziedzictwo, któremu na imię Polska i na nas wszystkich ciąży wielki i święty obowiązek budowania sprawiedliwej jedności – powiedział na Jasnej Górze Prymas Polski.

Polacy będą najliczniejszą grupą na ŚDM w Panamie

Aż 3,5 tys. lub nawet 4 tys. młodych z Polski poleci na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, co sprawi, że będą oni największą grupą wśród pielgrzymów z Europy – poinformował dziś bp Marek Solarczyk na spotkaniu Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze. Już wyczarterowano 4 samoloty.

Biskupi diecezjalni obradowali na Jasnej Górze

Synod o młodzieży w Rzymie i światowe Dni Młodzieży w Panamie, zdecydowana wola walki z grzechem i przestępstwem jakim jest wykorzystywanie seksualne małoletnich oraz szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach – to najważniejsze kwestie poruszone w komunikacie z zebrania Rady Biskupów Diecezjalnych, która miała miejsce na Jasnej Górze 25 sierpnia.

Na Jasnej Górze rozpoczynają się główne uroczystości odpustowe

Na Jasnej Górze dziś wieczorem rozpoczynają główne uroczystości Matki Bożej Jasnogórskiej. Święto jest przede wszystkim wyrazem wdzięczności Maryi za Jej opiekę nad polskim Narodem. O 17.00 rozpoczęły się w częstochowskiej archikatedrze nieszpory, po których wyruszy procesja maryjna do Sanktuarium. O 19.00 odprawiona zostanie ostatnia Msza św. nowennowa. Przybywają kolejne tysiące pieszych pątników.

Konferencja prasowa z okazji 40-lecia Stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie

Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na konferencję prasową pt. “Ostatnia deska ratunku i droga do świętości, czyli Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie po 40 latach”. Spotkanie odbędzie się 5 września o godz. 11.00 w Centrum Medialnym KAI w Warszawie.

Grzech pedofilii. Biskupi odnoszą się do listu papieża

– Jedną z przyczyn grzechu pedofilii w Kościele jest klerykalizm, który mogą tworzyć i duchowni, którzy mogą stworzyć chroniącą siebie kastę, i świeccy, którzy nie wezmą za Kościół odpowiedzialności. Grzechy pedofilii to wyraz nadużycia władzy w Kościele – powiedział abp Grzegorz Ryś.

Jasna Góra: uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej to okazja do wdzięczności Maryi za Jej obecność w dziejach naszego Narodu i promieniowanie Jasnej Góry na całą naszą Ojczyznę – podkreśla przeor częstochowskiego klasztoru. Zaprasza na główne uroczystości odpustowe, 26 sierpnia, które z udziałem Episkopatu Polski odbędą się o godz.11.00. To jedno z najważniejszych świąt w Sanktuarium, na które przybywają także kolejne tysiące pielgrzymów pieszych.

“Chcemy pokazać, że w Polsce dzieje się dobrze”

Po raz pierwszy na Światowym Spotkaniu Rodzin pojawi się polski pawilon z materiałem o rodzinie. To inicjatywa Aldony i Artura Wiśniewskich, członków oficjalnej polskiej delegacji na spotkanie w Dublinie.