Wiadomości: Polska

10 lat Okna Życia

Mija 10 lat od powstania pierwszego Okna Życia w Polsce, które mieści się w Krakowie przy ulicy Przybyszewskiego.

Eksperci KEP ws. troski o dzieci urodzone żywe pomimo próby przerwania ciąży

Wszystkich, na których ciąży obowiązek opieki nad dzieckiem, dotyczy odpowiedzialność karna za spowodowanie śmierci dziecka przez zaniechanie udzielenia mu pomocy – czytamy w oświadczeniu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych w sprawie konieczności troski …

X Zjazd Gnieźnieński

„Nie będzie nowych początków Kościoła, Polski i Europy, jeśli nie będzie nowego człowieka w każdym z nas” – napisali uczestnicy X Zjazdu Gnieźnieńskiego w przesłaniu wieńczącym trzydniowe spotkanie – pierwsze z ważnych wydarzeń w kalendarzu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Jest wstępny program pielgrzymki papieża do Polski

Papież Franciszek będzie przebywać w Polsce od 27 do 31 lipca.

Od piątku – X Zjazd Gnieźnieński

Trzydniowy międzynarodowy kongres będzie pierwszym z ważnych wydarzeń w kalendarzu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

„Muzealnictwo i ochrona dziedzictwa kulturowego”

To tytuł spotkania wieńczącego Kongres Muzealników i Konserwatorów Polskich 29 lutego w Warszawie a jednym z jego tematów jest status muzeów diecezjalnych.

XIII Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży

W Poznaniu zakończyło się trzydniowe Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży, w którym uczestniczyło blisko 300 osób reprezentujących wszystkie polskie diecezje.

Przewodniczący Episkopatu zaprosił prezydenta na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski

Abp Stanisław Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski zaprosił 15 lutego prezydenta RP Andrzeja Dudę na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Caritas: prawie 700 tys. Skarbonek Miłosierdzia na Wielki Post

Prawie 700 tys. Skarbonek Miłosierdzia trafi w tym roku do polskich domów w ramach Jałmużny Wielkopostnej.

Ogólnopolska akcja “Misjonarz na Post”

Po raz trzeci rozpoczyna się ogólnopolska inicjatywa „Misjonarz na Post”. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.