Wiadomości: Polska

Niedziela Miłosierdzia – święto patronalne Caritas

Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna 72. Tydzień Miłosierdzia.

Prezydium KEP: w kwestii ochrony życia nie można poprzestać na obecnym kompromisie

Biskupi proszą parlamentarzystów i rządzących o podjęcie inicjatyw na rzecz konkretnej pomocy dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu.

10 lat Okna Życia

Mija 10 lat od powstania pierwszego Okna Życia w Polsce, które mieści się w Krakowie przy ulicy Przybyszewskiego.

Eksperci KEP ws. troski o dzieci urodzone żywe pomimo próby przerwania ciąży

Wszystkich, na których ciąży obowiązek opieki nad dzieckiem, dotyczy odpowiedzialność karna za spowodowanie śmierci dziecka przez zaniechanie udzielenia mu pomocy – czytamy w oświadczeniu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych w sprawie konieczności troski …

X Zjazd Gnieźnieński

„Nie będzie nowych początków Kościoła, Polski i Europy, jeśli nie będzie nowego człowieka w każdym z nas” – napisali uczestnicy X Zjazdu Gnieźnieńskiego w przesłaniu wieńczącym trzydniowe spotkanie – pierwsze z ważnych wydarzeń w kalendarzu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Jest wstępny program pielgrzymki papieża do Polski

Papież Franciszek będzie przebywać w Polsce od 27 do 31 lipca.

Od piątku – X Zjazd Gnieźnieński

Trzydniowy międzynarodowy kongres będzie pierwszym z ważnych wydarzeń w kalendarzu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

„Muzealnictwo i ochrona dziedzictwa kulturowego”

To tytuł spotkania wieńczącego Kongres Muzealników i Konserwatorów Polskich 29 lutego w Warszawie a jednym z jego tematów jest status muzeów diecezjalnych.

XIII Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży

W Poznaniu zakończyło się trzydniowe Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży, w którym uczestniczyło blisko 300 osób reprezentujących wszystkie polskie diecezje.