Wiadomości: Polska

Kościół w Polsce ma 334 nowych księży diecezjalnych

To o pięciu więcej, niż w ubiegłym roku. Najwięcej święceń przyjęło 19 diakonów w diecezji tarnowskiej.

Kraków: zaprezentowano plecak pielgrzyma ŚDM

Peleryna przeciwdeszczowa, wielofunkcyjna chustka na głowę, koronka w formie bransoletki i ręcznik z mikrofibry w formie szalika znajdą się w plecaku pielgrzyma Światowych Dni Młodzieży.

Janusz Kotański ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski 14 czerwca wręczył Januszowi Kotańskiemu nominację Prezydenta RP na stanowisko Ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej i Suwerennym Wojskowym Zakonie Maltańskim. Informację podało Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. Janusz Kotański podczas …

Kraków: na Wawelu modlono się w intencji kard. Macharskiego

Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył rano 13 czerwca Mszy św. w intencji powrotu do zdrowia kard. Franciszka Macharskiego.

Caritas inauguruje wakacyjną akcję

Dzięki „Wakacyjnej Akcji Caritas” kilkadziesiąt tysięcy dzieci z ubogich, polskich rodzin będzie mogło w tym roku skorzystać z letniego wypoczynku.

Abp Migliore: Franciszek ma serce i umysł pełne wyjątkowej empatii

Papież, jak na dobrego jezuitę przystało, przyszłe działania planuje w oparciu o doświadczenie duchowe i modlitwę, których owoce wypracowuje w dialogu i konsultacjach.

Program wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Polsce

Publikujemy oficjalny program wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Polsce w dniach 27-31 lipca z okazji XXXI Światowych Dni Młodzieży.

ŚDM, rodzina, uchodźcy, związki niesakramentalne – zakończyło się 373. zebranie KEP

Światowe Dni Młodzieży, uchodźcy, duszpasterstwo rodzin oraz związków niesakramentalnych – to główne tematy 373. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie 7 i 8 czerwca.

Dziś rozpoczyna się 373. zebranie Episkopatu Polski

Światowe Dni Młodzieży, uchodźcy, duszpasterstwo rodzin oraz związków niesakramentalnych – to główne tematy rozpoczynającego się dziś przed południem w Warszawie 373. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Migliore: Będę w Polsce jako nuncjusz podczas papieskiej pielgrzymki i ŚDM

Pozostaję w Polsce pełniąc funkcję nuncjusza apostolskiego podczas lipcowej wizyty Ojca Świętego oraz Światowych Dni Młodzieży – powiedział 1 czerwca w rozmowie z KAI abp Celestino Migliore. Wyjaśnił, że – mimo nominacji na nuncjusza …