Wiadomości: Polska

Kondolencje Przewodniczącego KEP po zamachu w Nicei

Kościół katolicki w Polsce solidaryzuje się w proteście przeciwko tak barbarzyńskiemu aktowi terroru, który powinien być stanowczo potępiony przez wspólnotę międzynarodową – napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście kondolencyjnym, który otrzymali Ambasador …

O. Spadaro w Warszawie: Franciszek “wielkim komunikatorem”

“Wielkim komunikatorem” nazwał Franciszka o. Antonio Spadaro SJ, podkreślając, że dla papieża nie istnieje masa ludzi lecz pojedyncze osoby.

ŚDM: ewangelizatorzy z 30 krajów na ICE 2016

Do Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji, które za tydzień przy AGH w Krakowie rozpocznie swoją działalność, przyjadą ewangelizatorzy z 30 krajów – wśród nich ci z pierwszej linii frontu, m.in. abp Rino Fisichella, Donald Turbit czy …

ŚDM: wydarzenia centralne krok po kroku

Pięć wydarzeń centralnych – trzy na Błoniach i dwa na Campus Misericordiae, przygotowano dla młodych pielgrzymów z całego świata podczas ŚDM w Krakowie.

Ponad tysiąc osób niepełnosprawnych na ŚDM

Ponad tysiąc osób, z czego jedna trzecia niepełnosprawnych, przyjedzie 21 lipca do podkrakowskich Śledziejowic. To największa zorganizowana grupa niepełnosprawnych pielgrzymów

ŚDM: co bł. Frassati mówi dziś młodym?

Po raz pierwszy w historii ciało bł. Pier Giorgia Frassatiego – patrona młodzieży, studentów i ludzi gór, będzie peregrynować po Polsce.

Zakończyła się standardowa rejestracja uczestników ŚDM

Ponad 562 tys. w pierwszej fazie, ponad 358 tys. w drugiej fazie – tyle osób zarejestrowało się na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Zakończona o północy rejestracja w standardowym systemie rejestracyjnym trwała 340 dni.

Przesłanie Kościołów w Polsce w sprawie uchodźców

Sygnatariusze, reprezentujący Kościół katolicki w Polsce i Kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej apelują o solidarne działania instytucji i jednostek, by odpowiedzieć na stojące przed Europą wyzwanie.

Jasna Góra na miesiąc przed papieską pielgrzymką

Dokładnie za miesiąc, 28 lipca papież Franciszek przybędzie z pielgrzymką na Jasną Górę.

Ks. Tuszyński laureatem nagrody „Barwy Wolontariatu”

Prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży “Arka” w Radomiu zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie “Barwy Wolontariatu”. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.