Wiadomości: Polska

Powstaje vademecum dla duszpasterzy związków niesakramentalnych

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodziny przygotowuje vademecum będące zbiorem wskazówek do pracy duszpasterskiej z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych.

Prymas na Forum w Krynicy: świat nie może ograniczać się do produkcji i konsumpcji

Prymas Polski zabrał głos podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Abp Wpjciech Polak, przekonywał, że wyzwań we współczesnym świece jest coraz więcej, żeby je przezwyciężyć potrzeba ludzi dobrej woli oraz nadziei.

Katolicy “otwarci” wraz ze środowiskami LGBT promują postawy homoseksualne

“Przekażmy sobie znak pokoju” to nazwa pierwszej w Polsce kampanii społecznej środowisk LGBT, w którą włączyli się przedstawiciele środowisk katolickich, spod znaku tzw. katolicyzmu otwartego. Organizatorzy zapewniają, że celem kampanii nie jest zgłaszanie postulatów politycznych czy doktrynalnych, ale nawiązanie dialogu. W istocie jednak kampania ma na celu wyraźną promocję postaw homoseksualnych.

Sejm: ponad 500 tys. podpisów za ograniczeniem handlu w niedzielę

Przedstawiciele NSZZ “Solidarność” przekazali marszałkowi Sejmu ponad 518 tys. podpisów poparcia pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę.

Polscy biskupi: wychowanie najskuteczniej dokonuje się przez świadectwo

„Wychowanie jest jedną z najważniejszych form naśladowania miłosiernej miłości Boga” – przypominają polscy biskupi w liście pasterskim zapowiadającym VI Tydzień Wychowania, który odczytany zostanie w kościołach w niedzielę, 4 września. Wskazują także, że wychowanie …

Gdańsk: odbyły się uroczystości pogrzebowe “Inki” i Zagończyka”

W bazylice mariackiej i na cmentarzu garnizonowym w Gdańsku odbyły się uroczystości pogrzebowe Żołnierzy Wyklętych Danuty Siedzikówny ps. „Inka” i Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk”. Podczas Mszy abp Sławoj Leszek Głódź zauważył, że nadszedł nareszcie …

Jasna Góra: uroczystość Wniebowzięcia NMP

Z udziałem tysięcy pielgrzymów na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To jeden z największych odpustów przeżywanych w Sanktuarium. Na to święto wędrują do Częstochowy dziesiątki tysięcy pątników. …

Kard. Franciszek Macharski pochowany na Wawelu

Z udziałem Episkopatu Polski, najwyższych władz państwowych i tysięcy wiernych, 5 sierpnia w Krakowie pożegnano kard. Franciszka Macharskiego.

Ruszyła akcja Caritas Polska “Tornister pełen uśmiechów”

Po raz ósmy Caritas Polska organizuje akcję “Tornister pełen uśmiechów”. Szkolne wyprawki ma w tym roku otrzymać blisko 50 tys. uczniów z ubogich rodzin w całym kraju. Do tej pory rozdano 150 tys. wyprawek. …

Redakcja Programów Katolickich TVP SA ma nowego szefa

Ks. Maciej Makuła, 38-letni salezjanin, objął już oficjalnie kierowanie Redakcją Programów Katolickich Telewizji Polskiej.