Wiadomości: Polska

Kuria warszawska wydała oświadczenie w sprawie pogrzebu prof. Dębskiego

Władze Archidiecezji Warszawskiej zadecydowały, że odbędzie się katolicki pogrzeb prof. Dębskiego – czytamy w oświadczeniu rzecznika Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysława Śliwińskiego.

Rok 2019 w Kościele w Polsce – zapowiedzi najważniejszych wydarzeń

Obchody 100-lecia Konferencji Episkopatu Polski, 30. rocznica pierwszej wizyty Jana Pawła II w Ojczyźnie i Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu – to niektóre spośród wydarzeń, które Kościół w Polsce będzie przeżywał w 2019 r.

Zmarł Stanisław Polak, ojciec Prymasa Polski

W środę, w wieku 88 lat zmarł Stanisław Polak, ojciec Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, metropolity gnieźnieńskiego.

W Krakowie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe bp. Tadeusza Pieronka

Uroczyste bicie dzwonu Zygmunta towarzyszyło wprowadzeniu ciała bp. Tadeusza Pieronka do katedry na Wawelu. „Dla jednych stał się znakiem sprzeciwu, dla innych znakiem nadziei” – mówił o nim w homilii ks. prof. Jacek Urban.

Bielsko-Biała: Przepisują ręcznie Ewangelię św. Jana

Wszyscy goście, którzy w tym roku odwiedzą antenę Radia Anioł Beskidów będą poproszeni o przepisanie ręczne fragmentu Ewangelii według św. Jana. To efekt postanowienia noworocznego i sposób na przeżycie Słowa Bożego.

Kraków: Sylwester z ubogimi. Historie, które dotykają serce

Ubodzy i bezdomni wspólnie z wolontariuszami spędzili razem Sylwestra i powitali Nowy Rok w Krakowie. Człowiek poznaje wiele historii, które dotykają serce – zauważają uczestnicy niezwykłej imprezy.

Wspólnota Sant’Egidio zaprasza 1 stycznia na modlitwę o pokój

Wspólnota Sant’Egidio zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy o pokój, w Światowym Dniu Pokoju czyli 1 stycznia 2019, na Plac Teatralny w Warszawie na godz. 20.

Następne Europejskie Spotkanie Młodych – we Wrocławiu

Kolejne, 42. Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 roku, będzie miało w Polsce, we Wrocławiu – ogłosił dziś w Madrycie przeor tej Wspólnoty, brat Alois. W stolicy Hiszpanii trwa od 28 grudnia spotkanie młodych chrześcijan z całego kontynentu.

Pogrzeb bp Tadeusza Pieronka odbędzie się 2 i 3 stycznia

Biciem dzwonu Zygmunta Kraków pożegnał zmarłego 27 grudnia bp. Tadeusza Pieronka. Wawelscy dzwonnicy uczczą jego pamięć jeszcze raz, na rozpoczęcie uroczystości pogrzebowych w katedrze na Wawelu 2 stycznia.

Kard. Nycz: bp Pieronek po prostu kochał Kościół

Był to naprawdę człowiek Kościoła. On po prostu Kościół kochał – mówił kard. Kazimierz Nycz o zmarłym wczoraj wieczorem bp. Tadeuszu Pieronku podczas porannego briefingu w Domu Arcybiskupów Warszawskich.