Wiadomości: Polska

Kraków: Rejs po Wiśle dla Aleppo

Stowarzyszenie “Pomoc Kościołowi w Potrzebie” i Krakowska Grupa AMNIS organizują rejs po Wiśle, by wspomóc akcję „Mleko dla Aleppo”. Dochód z biletów przeznaczony będzie na zakup mleka dla najmłodszych mieszańców objętego wojną miasta.

“Wolność jest w nas”. Dyskusja na Targach Wydawców Katolickich

Podczas Targów Wydawców Katolickich w Warszawie wspomniano nieznane fakty z życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. – Wolność to jest świadomość ograniczeń – powiedział Marek Szymański, jeden z uczestników spotkania zorganizowanego przez portal Stacja7.pl

Warszawa: XXIV Targi Wydawców Katolickich otwarte

Targi gromadzące ponad 170 wystawców i 12 tys. tytułów potrwają do 15 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. “Życzę wszystkim wydawcom jak najlepszych autorów, wszystkim autorom najlepszych wydawców, jednym i drugim jak najlepszych czytelników, a czytelnikom mądrych książek. Życzę również, żeby te książki były coraz piękniejsze” – powiedział podczas otwarcia XXIV Targów Wydawców Katolickich bp Michał Janocha.

Zdajesz maturę? Pijarzy chcą cię zaadoptować modlitwą

„Maturzysto! Lekka spina przed maturą? Przydałoby się wsparcie w maju… Ale jakie i jak sobie załatwić? Prosta sprawa! Duchowa Adopcja Maturzysty” – tak swój pomysł na modlitewne wsparcie maturzystów opisuje zakon pijarów. W dniach 4-25 maja będą się imiennie modlić za każdego maturzystę, który się do nich zgłosi.

„Poznań. Chrystus i my”. Archidiecezja ma 1050 lat

„Wiara i kultura”, „jedność w różnorodności” i „jesteśmy w rodzinie” – to hasła trzech kolejnych dni centralnych uroczystości jubileuszowych pierwszego biskupstwa w Polsce, które odbędą się w czerwcu w Poznaniu. Na obchody 1050-lecia archidiecezji przybędzie legat papieża Franciszka.

Karta Dużej Rodziny coraz popularniejsza

Ponad 3,3 tys. firm z 20 tys. punktów udziela już różnego rodzaju ulgi, od spożywczych po edukacyjne i turystyczne, w ramach ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Od przyszłego roku z programu zniżkowego będzie korzystać prawie 4 mln Polaków. Karta pozwala na mniejsze wydatki, ale zmienia też społeczne postrzeganie wielodzietnych rodzin. Coraz rzadziej kojarzą się one z biedą, a coraz częściej są widziane jako potężna siła nabywcza w gospodarce.

Warszawa: Homilia bp. Janochy podczas mszy 10 kwietnia

Publikujemy tekst homilii bp. Michała Janochy wygłoszonej podczas Mszy św. sprawowanej w archikatedrze warszawskiej w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej

Bp Janocha: dobrze, że ten pomnik powstał

Dobrze że ten pomnik powstał, bo powinien powstać – tak o odsłoniętym dziś na pl. Piłsudskiego w Warszawie pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej powiedział biskup pomocniczy warszawski Michał Janocha w wywiadzie dla radia RMF FM. Dodał, że potrzeba perspektywy czasu, aby ocenić, czy ten monument i emocje, które reprezentuje zjednoczy Polaków.

Kard. Nycz: Niech pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej nas jednoczy

Na Placu Piłsudskiego w Warszawie odsłonięto pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem Andrzejem Dudą. „Módlmy się o to, żeby ten pomnik wszystkich nas jednoczył” – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, który poświęcił monument. Następnie rodziny ofiar, przedstawiciele władz z prezydentem RP i delegaci różnych środowisk składali pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Od czwartku w Warszawie XXIV Targi Wydawców Katolickich

W dniach 12-15 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbędą się XXIV Targi Wydawców Katolickich. Tegoroczna odsłona najważniejszego wystawienniczego wydarzenia podmiotów wydawniczych działających w obszarze książki religijnej zgromadzi ponad 170 wystawców z całego kraju specjalizujących się w publikacjach o tematyce religijnej. Łącznie podczas czterech targowych dni zaprezentowane zostanie ponad 12 tysięcy publikacji.