Wiadomości: Polska

Dziecięce uwielbienie? Wkrótce koncert Szkółki TGD

100 dzieciaków na scenie, energiczna i porywająca muzyka, uwielbienie Pana Boga w entuzjastycznej odsłonie – tak zapowiada się wielki koncert Szkółki TGD , który odbędzie się już 15 czerwca w Warszawie.

Kard. Dziwisz: Udział w Eucharystii jest sprawdzianem temperatury naszej wiary

Nie mogą nas uspokajać statystyki, że procent uczestniczących we Mszy niedzielnej w Polsce jest wyższy niż w innych krajach europejskich – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który przewodniczył Mszy św. i procesji w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie. Długoletni sekretarz osobisty świętego papieża podkreślał, że gorliwy udział w niedzielnej Eucharystii jest sprawdzianem temperatury naszej wiary.

Kard. Nycz na Boże Ciało: Kogo z naszego pokolenia namaluje przyszły malarz panoramy twórców Polski?

Nawiązując do obrazu Jana Henryka Rosena „Polonia Mater sanctorum”, będącego głównym tematem warszawskich ołtarzy Bożego Ciała podczas centralnej procesji, kard. Kazimierz Nycz postawił pytanie: kogo z naszego pokolenia dałoby się namalować na takim obrazie? Kto dziś jest świętym, tworzącym przyszłą Polskę?

Trwa modlitewne Jerycho w Krakowie

Od niedzieli trwa w Krakowie modlitewne “Jerycho” przygotowujące do uroczystości Bożego Ciała. W środę zakończy je koncert uwielbienia pod hasłem “JESTEM!” na Rynku Głównym z udziałem „niemaGOtu”.

Ks. Andrzej Draguła laureatem Nagrody Dziennikarskiej „Ślad”

Tegorocznym laureatem Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka został ks. Andrzej Draguła. Uroczysta gala wręczenia nagrody odbyła się 29 maja w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Zwycięzca otrzymał statuetkę autorstwa prof. Gustawa Zemły.

Wkrótce startuje 28. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej

Sześć koncertów, wybitni europejscy i polscy muzycy, pięć kościołów ze świetnymi organami – tak zapowiada się 28. z kolei Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej, który rozpocznie się 4 czerwca w Warszawie.

Ołtarze na Boże Ciało jak 4 drogi do wolności

Cztery ołtarze centralnej warszawskiej procesji Bożego Ciała będą zilustrowane jednym obrazem – reprodukcją dzieła Jana Henryka Rosena “Polonia Mater Sanctorum”. Ten ciekawy zabieg artystyczny ma zwrócić uwagę odbiorców na 4 drogi do wolności.

Msza św. w 37. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Wyszyńskiego

37 lat temu, w dzień Wniebowstąpienia, gdy papież Jan Paweł II leżał ranny w szpitalu odszedł do domu Ojca kard. Stefan Wyszyński. Potrzebujemy przez beatyfikację odkryć go na nowo – mówił w archikatedrze warszawskiej kard. Kazimierz Nycz podczas wieczornej Mszy św. 28 maja.

Biedronka przekaże 70 tys. paczek dla podopiecznych Caritas

70 tys. paczek od Biedronki trafi do najmłodszych podopiecznych Caritas z okazji Dnia Dziecka. Paczki zostaną przekazane w ramach festynów rodzinnych „Bądźmy razem”. 13. edycja rodzinnych spotkań odbędzie się w 20 miejscowościach.

Boże Ciało na granicy polsko-niemieckiej

Już po raz kolejny tysiące Polaków i Niemców pójdą razem w procesji Bożego Ciała w Zgorzelcu i Görlitz. Procesję przekraczającą granice poprowadzą biskupi Zbigniew Kiernikowski z Legnicy i Wolfgang Ipolt z Görlitz. Wspólne procesje Bożego Ciała odbywają się co cztery lata.