Wiadomości: Polska

Wirtualny spacer po Jasnej Górze w 3D

Jasna Góra od teraz jest też mocno obecna w przestrzeni multimedialnej. Paulini odpowiadając na potrzeby czasu przygotowali wirtualny spacer w 3D. To okazja do poznania i odkrycia na nowo Sanktuarium, które jest nie tylko ważnym ośrodkiem religijnym, ale i pomnikiem historii. To szansa do pokazania wielkiego bogactwa duchowej kultury, która stanowi nasze dziedzictwo.

Kard. Nycz i bp Milewski o mundialowych szansach Polaków

W sukces polskich piłkarzy na Mundialu wierzy bardzo wielu Polaków. Do grona kibiców dołączają również polscy biskupi: metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz biskup pomocniczy w Płocku Mirosław Milewski. Od dziś w sieci dostępne jest mundialowe wydanie Stacji7.

Bp nominat Olszowski: chcę polecić moją posługę św. Antoniemu i Matce Bożej

Ten dzień jest szczególny, bo to święto naszego patrona – św. Antoniego, całego miasta, parafii. Jest to też dzień fatimski. Moją posługę chcę polecić właśnie św. Antoniemu, ale przede wszystkim Matce Bożej – powiedział w środę po ogłoszeniu nominacji na biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej ks. Grzegorz Olszowski.

Ks. Grzegorz Olszowski mianowany biskupem

Ks. Grzegorz Olszowski, 51-letni proboszcz parafii św. Antoniego w Rybniku, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej.

Św. Ojciec Pio będzie miał w Polsce swój znaczek

Poczta Polska wypuści 16 czerwca do obiegu pierwszy w swojej historii znaczek z wizerunkiem św. Ojca Pio. – To miniaturowy pomnik dla tego wielkiego świętego – powiedział podczas prezentacji znaczka wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Archidiecezja Warmińska ma nowe muzeum

Oryginał “Monachomachii” Ignacego Krasickiego czy relikwiarz św. Andrzeja Apostoła, pochodzący z XVII wieku to tylko niektóre eksponaty, które znajdują się w zbiorach otwartego we wtorek uroczyście w Olsztynie Muzeum Archidiecezji Warmińskiej im. bpa Jana Obłąka.

Dziś wspomnienie 108 męczenników II wojny światowej

Dziś w liturgii Kościół w Polsce obchodzi wspomnienie błogosławionych 108 męczenników II wojny światowej, wyniesionych grupowo na ołtarze przez Jana Pawła II 13 czerwca 1999 w Warszawie.

Rozpoczęły się targi SacroExpo

SacroExpo są dialogiem między dziedzinami, które pozwalają doświadczyć twórczości ludzkiej – daru Boga – powiedział abp Tadeusz Wojda w poniedziałek podczas otwarcia XIX Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SacroExpo, która potrwa w halach Targów Kielce do 13 czerwca.

Marsze dla życia i rodziny w niedzielę w całej Polsce

“Polska rodziną silna” – pod tym hasłem przechodzą w niedzielę oraz przechodziły w sobotę Marsze dla Życia i Rodziny w 60 miastach Polski. Największy z nich ruszył w południe 10 czerwca w Warszawie.

Polscy biskupi przyjęli wytyczne pastoralne do “Amoris laetitia”

Konferencja Episkopatu Polski na 379. Zebraniu plenarnym w dniu 8 czerwca przyjęła „Wytyczne pastoralne do adhortacji Amoris Laetitia”. Podkreślili m.in. potrzebę służby narzeczonym, małżonkom i rodzinom oraz osobom żyjącym w związkach nieregularnych.