Wiadomości: Polska

Wieczór Pielgrzyma u podnóża Jasnej Góry

Ciepła zupa, zimne lody, koncert, wspólna modlitwa – tak wyglądał wczorajszy Wieczór Pielgrzyma zorganizowany u podnóża Jasnej Góry przez ojców pallotynów z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przybyli nań uczestnicy zakończonych wczoraj pieszych pielgrzymek, w tym spora grupa młodych z WAPM, która przyszła z Warszawy.

308.Warszawska Pielgrzymka Piesza już na Jasnej Górze

Z domu Matki Życia na Jasną Górę dotarła 308. Warszawska Pielgrzymka Piesza. Prowadzona przez Paulinów jedna z najstarszych kompanii była w tym roku także przygotowaniem do podniesienia do rangi sanktuarium kościoła św. Ducha w Warszawie, z którego pielgrzymka od 1711 r. wyrusza.

Abp Budzik podjął kroki prawne wobec ks. Kachnowicza

Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy – informuje rzecznik archidiecezji lubelskiej. Ks. Kachnowicz ogłosił, że odszedł z kapłaństwa i zaangażował się w środowisko LGBT.

Warszawskie pielgrzymki wchodzą na Jasną Górę

Dziś zdecydowanie dzień “warszawski” na Jasnej Górze: wchodzą wszystkie pielgrzymki z Warszawy, w których łącznie do sanktuarium zmierzało kilkanaście tysięcy osób. Jako pierwsza do Matki Bożej dotarła Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, zdecydowanie zdominowana przez młodzież.

Przewodniczący Episkopatu Słowacji w obronie abp. Jędraszewskiego

Proszę mi pozwolić, w imieniu Konferencji Episkopatu Słowacji, wyrazić solidarność z Konferencją Episkopatu Polski, a w szczególny sposób z metropolitą Krakowa arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, w związku z atakami, jakich doznaje po skrytykowaniu niektórych zachowań tych, którzy wspierają nowe ideologie – napisał abp Stanislav Zvolenský, przewodniczący Konferencji Episkopatu Słowacji, w liście do abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Na Jasną Górę wchodzi dziś pielgrzymka za pielgrzymką

Dziś kolejny dzień pielgrzymkowego szczytu na Jasnej Górze. Wejścia pieszych pielgrzymów zaczęły się od 7 rano i potrwają cały dzień. 13 sierpnia ma dotrzeć do Maryi 12 dużych pieszych kompanii i kilka poruszających się w inny sposób. Łącznie – kilkanaście tysięcy osób.

8, 5 tys. pielgrzymów krakowskich dotarło na Jasną Górę

Po raz pierwszy wyruszyli w 1981 roku, po tzw. białym marszu, dziękując za ocalenie życia Jana Pawła II i prosząc za Ojczyznę. Dziś wciąż modlą się za Polskę i papieża. W tym roku okazali jedność z pasterzem abp. Markiem Jędraszewskim, prosząc o dalszą odwagę dla niego. Z Krakowa na Jasną Górę doszło w niedzielę 8,5 tys. osób.

Iskra, która zmienia świat. 3 tys. pieszych pielgrzymów już na Jasnej Górze

– Jesteście iskrą, która może zmienić świat – przypominał na Jasnej Górze pątnikom bp Jerzy Mazur z Ełku. Podkreślał, że każdy z nas jest powołany, by siać Boże słowo i głosić, że Jezus żyje. Do Sanktuarium już dotarło ponad 3 tys. pątników, a to niewielka część niedzielnych wejść pieszych pielgrzymów. Wejdzie jeszcze jedna z największych kompanii – 39. Pielgrzymka Krakowska a po niej „zamelduje się” grupa elbląska.

Tłumy na pogrzebie ks. Czarnowskiego

Świątynię i plac przed kościołem Miłosierdzia Bożego w Warszawie licznie wypełniły osoby, które przyszły pożegnać zmarłego w wieku 79 lat ks. Wojciecha Czarnowskiego – pierwszego proboszcza tutejszej parafii, który odbudował kaplicę przy domu, do którego wstąpiła św. Faustyna. Liturgii przewodniczył metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz.

Nie wierzą w realność Chrystusa w Eucharystii. Badania wśród katolików w USA

Aż 70 proc. katolików w USA nie wierzy w realną obecność Chrystusa w Eucharystii – wynika z badań przeprowadzonych wśród nich przez Instytut badawszy Pew z Waszyngtonu. Wszyscy jesteśmy winni” – komentuje ten fakt biskup pomocniczy archidiecezji Los Angeles Robert Barron.