Wiadomości: Polska

Warszawa: Msza św. w 75. rocznicę rzezi wołyńskiej

Czy nie czas już, po tylu latach walki o prawdę i troski o zachowanie pamięci, przejść do drugiego etapu chrześcijańskiej miłości bliźniego, do miłości nieprzyjaciół? – pytał ks. płk January Wątroba, wikariusz generalny biskupa polowego, przewodnicząc 11 lipca w katedrze polowej Mszy św. w intencji ofiar rzezi wołyńskiej.

“Na pielgrzymce nie spotkamy ludzi kanapowych”

Na pielgrzymce nie spotkamy ludzi kanapowych – mówiła pielgrzymująca regularnie na Jasną Górę Małgorzata Polkowska podczas konferencji prasowej w siedzibie Episkopatu Polski poświęconej tegorocznym pielgrzymkom do miejsc świętych.

O miłości na całe życie na Międzynarodowym Forum Młodych

Czy małżeństwo może się udać, jak radzić sobie ze zranieniem i czy warto żyć z kimś „na próbę” – na te tematy będą rozmawiać uczestnicy Międzynarodowego Forum Młodych, które odbędzie się w dniach 17-22 lipca w Częstochowie.

Rodziny z pogrążonego w wojnie Doniecka są na wakacjach w Polsce

Na co dzień żyją w wojennej traumie, teraz odpoczywają w Polsce, aby na chwilę zapomnieć o swojej sytuacji. Grupa 40 osób z Doniecka spędza wakacje w Kalwarii Zebrzydowskiej na zaproszenie Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP i Fundacji “Pomoc Polakom Donbasu”.

Młodzi Polacy z całego świata przyjadą do Warszawy na kongres

Ponad 250 osób m.in. z Brazylii, Paragwaju, Stanów Zjednoczonych, krajów skandynawskich i Europy Zachodniej przyjedzie 28 lipca do Warszawy na II Kongres Młodzieży Polonijnej. Zamieszkają w rodzinach z warszawskich parafii, współorganizujących spotkanie.

Spotkanie modlitewne dla teściowych u bł. Marianny

Błogosławiona teściowa Marianna Biernacka z grona 108 męczenników II wojny światowej jest patronką Diecezjalnego Spotkania Teściowych na które zaprasza biskup ełcki Jerzy Mazur. Spotkanie odbędzie się 14 lipca w sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku nad Biebrzą, skąd pochodzi Błogosławiona.

Młodzież z Krakowa jedzie na misje do Kazachstanu

“Mamy tam ważne zadanie do wykonania” – mówią młodzi z ruchu Młodzież Trzeciego Tysiąclecia działająca przy Zgromadzeniu Księży Legionistów Chrystusa w Krakowie, którzy wybierają się do Kazachstanu 18 lipca. Właśnie rozpoczęli Nowennę w intencji swojego wyjazdu.

“Pomóż misjonarzom kupić motocykl”. Startuje Akcja św. Krzysztof

Samochód, motocykl, koń albo muł – to środki transportu, którymi posługują się na co dzień misjonarze, a których nieraz im brakuje. Dlatego już 22 lipca startuje doroczna Akcja św. Krzysztof, gdzie wszyscy kierowcy mogą dorzucić się do zbiórki na ten cel.

“Ewangelizacja w Beskidach”. Szósta edycja pod hasłem “Ludzie gór”

Setki osób, w tym liczne rodziny, dotarły w sobotę na beskidzką górę Łosek, gdzie modlono się w ramach wakacyjnej akcji ewangelizacyjnej. Najwyższy szczyt Pasma Laskowskiego (868 m n.p.m.) był pierwszym, jaki pokonali w tym roku uczestnicy kolejnej edycji „Ewangelizacji w Beskidach”.

Abp Mokrzycki: Pamięć o Wołyniu uświadamia tajemnicę ludzkiej natury

Prawdę o zamordowanych na Wołyniu przywołujemy nie po to, by sądzić, ale po to by rozmyślać nad tajemnicą ludzkiej natury – mówił metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki podczas Mszy św. z okazji 75. rocznicy rzezi wołyńskiej. We Mszy św. w łuckiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła wziął udział prezydent RP Andrzej Duda.