Wiadomości: Polska

Stroje pierwszokomunijne z Polski już na Syberii

Do syberyjskich parafii trafiła pierwsza część strojów pierwszokomunijnych, których zbiórkę prowadzi Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Alby i komże z Polski posłużą dzieciom w Ułan-Ude i położonym przy granicy z Chinami Błagowieszczeńsku.

Uwaga na fałszywe konta ludzi Kościoła w sieci

Pojawianie się fałszywych kont osób znanych lub tworzenie kont nieistniejących osób z użyciem wizerunków osób rzeczywistych, to praktyka od dawna znana użytkownikom sieci. Zdarza się, że ktoś kradnie wizerunek osób, związanych z Kościołem, biskupów, księży, zakonnic. Jaki jest cel takich manipulacji?

Dziś druga rocznica śmierci kard. Macharskiego

Kardynałowie Stanisław Dziwisz i Marian Jaworski przewodniczyli dziś 2 sierpnia modlitwom przy konfesji św. Stanisława w katedrze na Wawelu, gdzie spoczywa kard. Franciszek Macharski. Dawny metropolita Krakowa odszedł do Pana w święto Matki Bożej Anielskiej – w szczególny dzień, gdy zabiera Ona dusze do nieba.

Sezon pieszych pielgrzymek na Jasną Górę wkracza w kulminacyjną fazę

Jedni już są w drodze, inni – najliczniejsi – ruszą w najbliższych dniach. Na Jasną Górę prowadzi ponad 55 pieszych szlaków pielgrzymkowych liczących w sumie 15 tys. km. Pielgrzymują różne stany i zawody: strażacy, żołnierze, rodziny, bezdomni, niepełnosprawni a nawet… hippisi.

Święta Lipka zaprasza na 50-lecie koronacji

11 sierpnia w Świętej Lipce z udziałem Episkopatu odbędzie się 50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej, której dokonał kard. Stefan Wyszyński z udziałem kard. Karola Wojtyły. Święta Lipka, choć jest sanktuarium maryjnym, znana jest jako „Sanktuarium Matki Jedności Chrześcijan”, gdyż od wieków przybywają tu nie tylko katolicy ale i ewangelicy.

Abp Jędraszewski z okazji Powstania Warszawskiego: Polska to skarb i perła najcenniejsza

W środę po południu Bazylice Mariackiej w Krakowie odprawiona została Msza św. z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. – Polska jest takim skarbem i Polska jest taką perłą najcenniejszą, dla której warto sprzedać i oddać wszystko, by tylko ją mieć – mówił podczas homilii przewodniczący Eucharystii abp Marek Jędraszewski.

Biskup polowy: “Pokolenie powstańców miało sens!”

Dokładnie o godz. 17 w całej Warszawie i wielu innych miastach Polski zawyły 1 sierpnia syreny, zabrzmiały dzwony dla upamiętnienia ofiary złożonej przez żołnierzy i cywilów w 74. rocznicę Powstania Warszawskiego. “Wasze poświęcenie miało sens!” – modlił się pod pomnikiem “Gloria Victis” biskup polowy WP.

Msze św. za Powstańców. Sprawdź, gdzie w twoim mieście

W wielu miastach Polski odbędą się dziś Msze w intencji poległych w Powstaniu i za Ojczyznę. Dołącz do modlitwy w Twoim mieście!

W Lublinie powstał Dom pomocy osobom opuszczającym więzienia

W Lublinie powstał Dom pomocy dla osób opuszczających więzienia, pierwszy tego typu ośrodek po prawej stronie Wisły. Podstawowe wsparcie znajdą tu wszyscy, którzy po wyjściu z więzienia nie mają gdzie wrócić, bo odsunęły się od nich rodziny.

Bp Guzdek: “Krew powstańców woła o wierność Bogu i troskę o Ojczyznę”

Przy Pomniku Powstania Warszawskiego biskup polowy Wojska Polskiego przewodniczył uroczystej Mszy świętej w przeddzień 74. rocznicy wybuchu powstańczego zrywu. “Krew powstańców woła o wierność Bogu i troskę o Ojczyznę. Potrzeba nam zgody i jedności – mówił w kazaniu bp Józef Guzdek