“Czy naprawdę wierzysz?” Film twórców “Bóg nie umarł” w kinach od 18 września

Na ekrany polskich kin w piątek, 18 września, wchodzi film twórców głośnego obrazu pt. "Bóg nie umarł". "Czy naprawdę wierzysz?" to opowieść o sile wiary i drugiej szansie, którą Bóg daje każdemu człowiekowi.

“Czy naprawdę wierzysz?” opowiada historie 12 osób, które doświadczyły w swoim życiu cierpienia. Film stawia nie tylko pytanie o wiarę ale także o to, co znaczy nieść swój krzyż. Twórcy przekonują, że wiara wymaga konkretnego działania.

Jedno spotkanie wywołuje lawinę zdarzeń i w niespodziewany sposób przecina drogi bohaterów. Matthew nie może się otrząsnąć z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają się dziać prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach prosi Boga o pomoc, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomnej dziewczyny w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego w szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg. Film pokazuje potęgę wiary, siłę nadziei i odważnego świadectwa.

“Czy naprawdę wierzysz?” – to tytułowe pytanie, na które każdy widz będzie musiał sobie odpowiedzieć.

“W naszym filmie przeplata się wiele historii. Każdy z bohaterów znajduje się na innym etapie życia, ale wszyscy potrzebują tego samego. Chodzi tu o siłę i znaczenie krzyża w dzisiejszym społeczeństwie. To potężny film” – powiedział David A.R. White, jeden z producentów filmu.

Chuck Konzelman, Cary Solomon, autorzy scenariusza przyznali, że pracę zawsze rozpoczynają od modlitwy. “Wpuszczamy Boga do naszych serc i on mówi nam, czego chce. Chcemy opowiedzieć ludziom o tym, kim jest nasz Bóg. W tym filmie żaden z bohaterów nie dominuje, nikt nie zna wszystkich elementów układanki. Tak, jak w życiu, prawda?” – powiedzieli twórcy.

119 minutowy film w reżyserii Jonathana M. Gunn’a będzie można zobaczyć w kinach od piątku, 18 września. KAI objęła patronat medialny nad filmem.

„Czy naprawdę wierzysz?” to film z gwiazdorską obsadą, w której znaleźli się Mira Sorvino (“Droga do przebaczenia”, “Lulu na moście”, “Dotyk miłości”, “Mordercze lato”), Sean Astin (trylogia “Władca pierścieni”, “Niezłomny”, “Klik: I robisz, co chcesz”), Alexa PenaVega (“Sin City 2”, “Maczeta zabija”), Ted McGinley (“Pearl Harbor”, “Świat według Bundych”), Cybill Shepherd (“Dziewczyna warta grzechu”, seriale: “Na wariackich papierach”, “Rozpalić Cleveland”), Lee Majors (“Afera poniżej zera”, “Drugie wcielenie”) , Andrea Logan White, Delroy Lindo (“Malcolm X”, “Crooklyn”, “Feeling Minnesota”), Madison Pettis (“Siedem dusz”) oraz Brian Bosworth.

Autorami scenariusza są Chuck Konzelman i Cary Solomon, znani obrazu „Bóg nie umarł”. Reżyserią zajął się Jonathan M. Gunn, a produkcją pokierowali specjalizujący się w kinie o wartościach chrześcijańskich Michael Scott, David A.R. White, Russell Wolfe i Elizabeth Travis.
KAI