Amerykańscy biskupi rozpoczęli spotkania online z młodymi

Poprawa relacji, współpraca z młodzieżą oraz odpowiedź na jej potrzeby duszpasterskie. Amerykańscy biskupi rozpoczęli całoroczne spotkania z młodymi, aby rozmawiać o ważnych dla nich tematach. Z powodu pandemii inicjatywa musiała zostać przeniesiona do internetu i rozpoczęła się na platformie Zoom.

Całoroczny program został zainaugurowany spotkaniem online, w którym wzięło 300 osób – w tym 30 biskupów oraz nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych. Początkowo planowano konferencję w Cleveland, ale osobiste spotkania – z powodu pandemii – zostaną przywrócone dopiero w 2021 roku.

Biskup Edward Burns z Dallas, który uczestniczył w rozpoczęciu inicjatywy, napisał na Twitterze, że udział w sesji otwierającej to radość. – Gratulacje dla organizatorów, prezenterów/panelistów, a także ekspertów ds. Zoomu, którzy sprawili, że to się stało – dodał.

Abp Nelson Perez z Filadelfii podkreślił, że dialog z młodymi ludźmi to wzajemnie ubogacające doświadczenie, na które bardzo czeka. – Mam nadzieję, że w ciągu następnego roku będziemy mogli prowadzić uczciwe rozmowy na tematy, które mają wpływ na młodych ludzi, oraz tego, w jaki sposób możemy zająć się ważnymi kwestiami dotyczącymi rasy, kultury i społeczności – powiedział.

Inicjatywa ma również zachęcić młodych do modlitewnej refleksji nad “Christus Vivit” oraz działania w jej duchu. Dokument ten to posynodalna adhortacja Franciszka, którą w 2019 roku skierował do “Młodzieży i ludu Bożego z całego świata”.

kh, CNA/Stacja7