Abp Gądecki apeluje o włączenie się w Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Maryi

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, zaapelował, aby w piątek 25 marca, w łączności z papieżem, odmówić w polskich kościołach Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Franciszek zawierzy w piątek 25 marca o godz. 17:00 w bazylice watykańskiej Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.

“Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu” – przypomniał w apelu abp Gądecki.

W odpowiedzi na prośbę papieża, abp Gądecki zaapelował, aby również w polskich parafiach odmówić tego dnia akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Maryi.

“Zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji” – napisał przewodniczący Episkopatu Polski.

kh, BP KEP/Stacja7