Światowe Dni Młodzieży

Mobilizacja przed ŚDM

W Warszawie odbyło się drugie spotkanie Szkoły Liderów Wolontariatu Światowych Dni Młodzieży. Wzięło w nim udział 245 osób. Jesteście…»

“Zaproszeni są wszyscy!”. Diecezjalny Dzień Młodzieży już dziś

W sobotę 13 kwietnia młodzi z archidiecezji warszawskiej spotkają się na Diecezjalnym Dniu Młodzieży • Będzie to święto młodzieży w łączności z papieżem Franciszkiem, który w Niedzielę Palmową spotyka się z młodymi w Rzymie • W Warszawie z młodymi spotka się kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy • Organizatorzy spodziewają się ok. 4-5 tys. młodych»

Przygotowania do ŚDM Panama 2019

Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej przekazuje do wiadomości informacje nt. rozpoczęcia przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku»

Tłumy na wystawie „Jan Paweł II. Źródła”

Chrzest Polski, polscy święci i powstanie „Solidarności” w cieniu niezwykłych losów Jana Pawła II – to treść wystawy Muzeum Historii Polski i Centrum Myśli Jana Pawła II, którą można obejrzeć na Krakowskim Przedmieściu, jednej z najbardziej uczęszczanych ulic Warszawy.»

Bp Janocha z przesłaniem do młodych w Krakowie

- Nasze życie ma niewyobrażalną cenę, skoro Jezus Chrystus oddał za nie swoje życie – powiedział bp Michał Janocha. Biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej wygłosił katechezę dla uczestników Światowych Dni Młodzieży.»

Msza dla pielgrzymów z kard. Nyczem

Obyśmy w życiu potrafili - w małżeństwie, rodzinie, wśród kolegów w pracy, w polityce, przebaczać tak, jak Pan Bóg nam przebacza - mówił kard. Kazimierz Nycz.»

Pielgrzymi ŚDM spędzają niedzielę w parafiach

W parafiach oraz w domach rodzin spędzają niedzielę pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży, którzy w arch. warszawskiej uczestniczą w „Dniach w Diecezji”, poprzedzających wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży.»

Homilia podczas Mszy Posłania na ŚDM

Msza Posłania i Warszawskie Uwielbienie przy Świątyni Opatrzności Bożej 23 lipca to główne wydarzenie Dni w Diecezjach - w Archidiecezji Warszawskiej. Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył liturgii koncelebrowanej przez kilkuset księży z całego świata i wygłosił homilię. Publikujemy jej tekst.»

Koncert “Wiara, Nadzieja, Miłość” w Warszawie

Dni w Diecezjach w Warszawie zostały zainaugurowane koncertem "Wiara, Nadzieja, Miłość" na pl.Piłsudskiego. W tym wyjątkowym widowisku muzycznym uczestniczyło wielu mieszkańców Warszawy oraz pielgrzymów z całego świata.»

Pielgrzymowanie i miłosierdzie – kolejny ślad ŚDM

Pod znakiem pielgrzymowania i dzieł miłosierdzia upłynął uczestnikom Dni w Diecezjach piątek 22 lipca. Dla wielu grup - zwłaszcza z Diecezji Warszawsko-Praskiej był to również dzień zwiedzania oraz poznawania kultury i historii Warszawy i Polski.»

Młodzież ze świata i warszawiacy na Pl. Piłsudskiego

Multimedialnym koncertem pt. "Wiara, nadzieja, miłość"  Warszawa powitała pielgrzymów - uczestników Dni w Diecezjach. Na Placu Piłsudskiego młodzież wspólnie świętowała z goszczącymi ich rodzinami - mieszkańcami Warszawy i okolic.»

„Mazowsze” wita Gwatemalczyków w Pruszkowie

„Dziękuję, że wybraliście Warszawę, a dla Was wybrano Pruszków”- mówił Kardynał Nycz , witając młodych Gwatemalczyków zgromadzonych na placu Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie.»

Pielgrzymi już w Polsce

Jeśli ktoś zadawał sobie pytanie, gdzie zaczynają się Światowe Dni Młodzieży, to odpowiedź jest prosta- na lotniskach i dworcach. Tu młodzież po raz pierwszy pojawia się w naszym kraju.»

Witamy w Polsce pielgrzymów z całego świata

Przez cały dzień na lotnisku Chopina pojawiają się nowe twarze: z Meksyku, Brazylii, Włoch, Chin a nawet z Kongo. Parafianie Archidiecezji Warszawskiej witają międzynarodowych gości  w Polsce.»

Młodzi pytali – kard. Nycz odpowiadał. Temat: miłosierdzie

Wolontariusze ŚDM Archidiecezji Warszawskiej rozmawiali z kard. Kazimierzem Nyczem o Bożym Miłosierdziu. Pytania od młodych zbierane były m.in. za pośrednictwem portalu Stacja7.pl. Rozmowę w Radiu Plus Warszawa, w ramach cyklu "Kropla Miłosierdzia" poprowadziła Patrycja Michońska. VIDEO»

Bł. Piotr Jerzy Frassati w Warszawie

Jesteście nadzieją Kościoła i świata - mówił 17 lipca do młodzieży kard. Kazimierz Nycz. Najpierw na Służewie a teraz w kościele akademickim św. Anny młodzi modlą się przy relikwiach patrona Światowych Dni Młodzieży. Zobacz FOTO»

Kropla Miłosierdzia w Radiu Plus Warszawa

"Bóg zapragnął mnie z miłości, nie z przypadku" mówi s. Judyta Pudełko, komentatorka krótkich rozważań - w projekcie "Kropla Miłosierdzia" - emitowanych w Radiu Plus w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.»

Czekamy na gości z 70 krajów

7290 młodych pielgrzymów z 70 krajów przyjdzie do Archidiecezji Warszawskiej na Dni w Diecezjach. Liczba ta może się jeszcze zwiększyć o kilkaset osób. Zobacz, jakie narodowości zagoszczą w warszawskich parafiach!»

Ruszyła rejestracja Last Minute na ŚDM

Komitet Organizacyjny ŚDM 1 lipca uruchomił moduł rejestracji Last Minute. Jest on przeznaczony dla pojedynczych osób, rodzin czy grupy przyjaciół, albo grup do 150 osób, które nie zarejestrowały się w standardowym systemie rejestracyjnym.»

Bilet ŚDM Kraków dla pielgrzymów

Bilet ŚDM Kraków 2016 to specjalna oferta, z której mogą skorzystać zarejestrowani uczestnicy Światowych Dni Młodzieży podróżując między 16 lipca a 15 sierpnia 2016. r.»

Mazowsze gotowe na ŚDM

Młodzi uczestnicy Dni w Diecezjach będą mieli darmowy wstęp do wszystkich instytucji kultury podległych samorządowi województwa mazowieckiego.»

Wystarczy otwartość serca

Warszawskie parafie aktywnie zachęcają rodziny do przyjmowania na czas Dni w Diecezjach (20-25 lipca) obcojęzycznych pielgrzymów, którzy przyjadą do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży.»

100 dni do ŚDM

W sobotę 16 kwietnia rozpoczęło się odliczanie 100 dni do rozpoczęcia Wydarzeń Centralnych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.»

Bilet dla Brata

200 kartek świątecznych wykonali własnoręcznie diecezjalni wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z kościoła akademickiego św. Anny w ramach akcji „Bilet dla Brata”.»
Radio Plus Warszawa

Dni w Diecezjach coraz bardziej angażują

Nie tylko organizacyjnie ale również duchowo Archidiecezja Warszawska przygotowuje się do Dni w Diecezjach poprzedzających Światowe Dni Młodzieży. POSŁUCHAJ AUDYCJI RADIA PLUS WARSZAWA»

Zostań wolontariuszem

Warszawa potrzebuje 1000 wolontariuszy podczas Dni w Diecezjach. Może zostaniesz jednym z nich? Do 17 maja trwa rekrutacja.»

Archidiecezja i samorządy intensywnie przygotowują się do ŚDM

Stan przygotowań parafii i samorządów do przyjęcia pielgrzymów, którzy przed Światowymi Dniami Młodzieży będą przebywać w Warszawie i okolicy omówiono podczas spotkania proboszczów archidiecezji warszawskiej i samorządowców, które odbyło się w 13 lutego w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na Bielanach.»

Jak zostać wolontariuszem ŚDM?

Nie ma górnej granicy wieku - każdy może włączyć się w wolontariat i dać coś od siebie - podkreśla Łukasz Sawicki z biura Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Ważna jest dobra wola - dodaje wolontariuszka Daniela Banaszkiewicz. POSŁUCHAJ AUDYCJI RADIA PLUS WARSZAWA  »

Warszawa: I Kongres Młodzieży Polonijnej przed ŚDM

Ok. 350 osób, w tym ok. 100 ze Wschodu, weźmie udział w zaplanowanym na lipiec pierwszym Światowym Kongresie Młodzieży Polonijnej. Spotkanie odbędzie się w Warszawie od 17 do 20 lipca, w dniach poprzedzających etap diecezjalny Światowych Dni Młodzieży.»

Rodzina Markowskich ambasadorem ŚDM 2016

Światowe Dni Młodzieży to nie tylko emocje. To wiara, która prowadzi do spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem - mówi bp Rafał Markowski. Wraz z bratem i jego córką został ambasadorem ŚDM 2016. ZOBACZ FILM»

OPŁATEK WOLONTARIUSZY

Tak wielu wolontariuszy Archidiecezji Warszawskiej, zgromadzonych w jednym miejscu chyba jeszcze nie było. Tym razem nie rozdzielaliśmy zadań, nie prowadziliśmy zbiórki, a kilka zdjęć z telefonu komórkowego, które upamiętniły te chwile, to cały materiał medialny.»

Zagrać w osiem błogosławieństw

Wczesnym popołudniem w sobotę przed Mikołajkami, wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z parafii Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie zabrali ze sobą niezbędny sprzęt i ruszyli na Solec w Warszawie»

Kard. Nycz o przygotowaniach do ŚDM

Zbieramy deklaracje od parafian chcących gościć młodzież, która przyjedzie na Światowe Dni Młodzieży. Są parafie, które już zapowiedziały przyjęcie ok. 200 osób.»

Zakończyła się peregrynacja znaków ŚDM

Stu kapłanów, wśród nich kard. Kazimierz Nycz i koadiutor warmiński abp Józef Górzyński oraz licznie zgromadzona w warszawskiej katedrze młodzież, pożegnali wieczorem 3 listopada znaki Światowych Dni Młodzieży. ZOBACZ ZDJĘCIA»

Krzyż i ikona ŚDM już w Warszawie

W sobotnie popołudnie kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie pękał w szwach. To młodzi wolontariusze z Archidiecezji Warszawskiej przyjechali odebrać symbole Światowych Dni Młodzieży z rąk lubelskich studentów.»

Ruszyła kampania “Przyjmij.pl”

Przyjmij.pl – w archidiecezji warszawskiej wystartowała kampania zachęcająca rodziny do goszczenia w swoich domach uczestników Światowych Dni Młodzieży, którzy przyjadą do Polski z zagranicy. Akcji towarzyszy 3,5-minutowy film w internecie, bilbordy na ulicach Warszawy oraz specjalna strona internetowa: przyjmij.pl»

Od dziś peregrynacja znaków ŚDM

Dziś rozpoczyna się peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji warszawskiej. Do 3 listopada krzyż podarowany młodzieży przez Jana Pawła II i ikona maryjna Salus Populi Romani odwiedzą ważne dla stolicy miejsca.»

Rozpoczyna się peregrynacja znaków ŚDM

W sobotę 17 października rozpoczyna się peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji warszawskiej. Do 3 listopada krzyż podarowany młodzieży przez Jana Pawła II i ikona maryjna Salus Populi Romani odwiedzą ważne dla stolicy miejsca. Będą na Starówce, w sanktuariach, szkołach i uczelniach a nawet w Areszcie Śledczym na Rakowieckiej.»

Rejestracja na Światowe Dni Młodzieży

Od 26 lipca uczestnicy i wolontariusze będą mogli zarejestrować się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Organizatorzy chcą, by jako pierwszy rejestracji dokonał papież Franciszek.»

Pieśń warszawska: Wiarę w sercu miej

Prezentujemy oficjalne nagranie „Pieśni warszawskiej”. Będzie to hymn archidiecezji warszawskiej na „Dni w Diecezjach”. Autorem jest ks. Marek Przybylski.»

Pokażcie młody Kościół

Kard. Kazimierz Nycz spotkał się z wolontariuszami na ŚDM. Do posługi w parafiach, na lotniskach, dworcach czy w miejskich instytucjach kultury…»