Warszawa. Posłania Uczniów Pańskich

O parafii

Parafię Posłania Uczniów Pańskich utworzył w 2006 roku Ksiądz Kardynał Józef Glemp – Prymas Polski. Inspiratorem powstania parafii i budowy kościoła na Kępie Zawadowskiej był wieloletni proboszcz wilanowski Ksiądz Prałat Bogusław Bijak. Społeczność liczy sobie niespełna półtora tysiąca osób i stale się powiększa. Jej siedzibą jest tymczasowa kaplica przy ul. Bruzdowej 11 w Warszawie, której wnętrze i atmosfera modlitewna potrafi zachwycić. Od początku istnienia parafii jej proboszczem oraz budowniczym kościoła jest ks. dr Paweł Bijak.

Parafia ma unikalny tytuł Posłania Uczniów Pańskich. Nawiązuje do wydarzenia, które opisał Św. Łukasz w 10 rozdziale swojej ewangelii: Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał (Łk 10,1). Posłanie to wyznacza religijny kierunek jakim jest głoszenie Ewangelii Jezusa Chrystusa. Tworząc parafię i budując kościół wspólnota służy dziełu nowej ewangelizacji w aktualnie tworzącym się środowisku społecznym.

Od wiosny 2013 roku wspólnota parafialna buduje kościół. Został on zaprojektowany przez Zespół Architektoniczny APP Polska. To kościół na planie krzyża łacińskiego zwieńczony sygnaturką. Urzeka swoja prostotą i skromnością kojarzoną ze stylem średniowiecznych kościołów franciszkańskich bądź cysterskich. Wtopiony w nadwiślańską przyrodę będzie górował nad zabudową domów jednorodzinnych. Dookoła kościoła projektowana jest droga krzyżowa na planie okręgu, zaś przed zaprojektowany jest plac. Wzdłuż usytuowany będzie funkcjonalny parking. Wnętrze kościoła trzynawowe. Prezbiterium z tabernakulum na osi głównej z wyakcentowaną symetrycznie amboną i chrzcielnicą nawiązujące do posłania wyrażającego się w nauczaniu i udzielaniu Chrztu Świętego. Na przecięciu prezbiterium i nawy planowany jest zwisający krzyż franciszkański z San Damiano. Kościół będzie miał 250 miejsc siedzących. W transepcie znajdować się będą kaplice Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Zawadowskiej oraz konfesjonały szafowe. Pod rozszerzonym chórem muzycznym z 40 miejscami siedzącymi będzie wielofunkcyjna kaplica Matki Bożej Brazylijskiej. Będzie to miejsce nieustającej modlitwy, uczestniczenia we Mszy Świętej rodziców z małymi dziećmi oraz odprawiania Eucharystii w dni zimowe.

Zdjęcie przedstawia wizualizację Kościoła.

Aktualności

Dzwony dla parafii Posłania Uczniów Pańskich

Kard. Kazimierz Nycz poświęcił 12 września dzwony dla parafii Posłania Uczniów Pańskich w Warszawie na Kępie Zawadowskiej. W kameralnej uroczystości w Domu Arcybiskupów Warszawskich wzięli udział m.in.przedstawiciele parafialnych rad: duszpasterskiej, ekonomicznej i budowy kościoła wraz z proboszczem

Kancelaria parafialna

ul. Bruzdowa 11
02-994 Warszawa

tel. +48 22 243 00 55
e-mail: parafia@poslanieuczniow.waw.pl

Kancelaria czynna:
poniedziałek, środa, piątek – godz. 17:00-18:00

Msze Święte

Niedziele i święta:
9:00, 11:00
Dni powszednie:
18:00

Księża w parafii

Proboszcz

Ksiądz kanonik dr Paweł Bijak (1994, 2006)

Wicedziekan dekanatu wilanowskiego

Spowiedź

Spowiedź przed i po każdej Mszy Świętej.

Nabożeństwa

 • Nabożeństwo różańcowe w październiku w dni powszednie – godz. 17.30
 • Nabożeństwo majowe i czerwcowe – godz. 18.30
 • Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu
  • 17.30 (dzieci i dorośli)
  • 18.30 (młodzież)
 • W adwencie
  • Roraty wtorki, czwartki i soboty – godz. 6.40
  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedziele – godz. 10.00

Adoracja Najwiętszego Sakramentu

Adoracja Najświętszego Sakramentu w I niedzielę miesiąca od 10.00 do 11.00 oraz w I piątek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00.