„Dobry pasterz, patriarcha całej Woli”. Pożegnaliśmy ks. prałata Józefa Łazickiego

Pierwszy proboszcz parafii Dobrego Pasterza na Ulrychowie i budowniczy kościoła został dziś pochowany przy tej świątyni • Mszy pogrzebowej, która była dziękczynieniem za życie ks. Józefa Łazickiego przewodniczył kard. Kazimierz Nycz

 

Z uwagi na restrykcje sanitarne do kościoła będzie mogło wejść 130 osób. Księża, którzy chcieliby dołączyć do koncelebry proszeni są o zabranie własnej alby i stuły fioletowej.

Parking parafialny będzie zamknięty

***

Ks. Józef Łazicki urodził się w w 1940 r. w Karpinie k. Radzymina. Święcenia kapłańskie przyjął w 1963 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego.

Jako wikariusz posługiwał w parafiach: w Makowie, Dzieciątka Jezus na Żoliborzu, Najczystszego serca Maryi na Grochowie. W latach 1976-1983 był proboszczem parafii św. Elżbiety w Powsinie, a następnie parafii św. Wawrzyńca na Reducie Wolskiej w latach 1983-2005.

Zbudował kościół Dobrego Pasterza na Ulrychowie, a w latach 2005-2008 był pierwszym proboszczem tej parafii. Po przejściu na emeryturę pozostał jej rezydentem.

“Wspaniały ksiądz, niesamowity spowiednik, dobry człowiek. Niemal zawsze można było go spotkać w konfesjonale, gdzie służył ogromną mądrością. Kapłan kochający Boga i ludzi” – wspomina zmarłego red. Tomasz Terlikowski. – Dobry pasterz. Niestrudzony kapłan – wspominają inni parafianie i księża.