Kaplica Chrystusa Dobrego Pasterza na Lotnisku Chopina
Kaplica znajduje się w strefie tranzytowej, w pobliżu wyjścia nr 37.
Kaplica znajduje się w strefie tranzytowej, w pobliżu wyjścia nr 37.
Klasztor Karmelitów Bosych w Warszawie założony został w 1639 roku przy Krakowskim Przedmieściu. Władze carskie skasowały go w roku 1864 za udział Karmelitów Bosych w Powstaniu Styczniowym. Do dnia dzisiejszego klasztor i przylegający kościół …
Niedziele i uroczystości
Dni powszednie
Kaplica znajduje się w strefie ogólnodostępnej, w hali odlotów.
W 1862 r. hrabina Julia Ksawerowa Pusłowska, znana z miłosierdzia chrześcijańskiego dla ubogich i chorych, wybudowała własnym kosztem na swej posesji w Warszawie przy ul. Puławskiej 113 d kościółek oraz murowany jednopiętrowy dom z …
Kaplica sejmowa pw. Bogurodzicy Maryi Matki Kościoła znajduje się na poziomie –1 Nowego Domu Poselskiego. Została wyświęcona 1 maja 1993 przez kardynała Józefa Glempa, natomiast krzyż ołtarzowy i płaskorzeźbione stacje Drogi Krzyżowej autorstwa Jana …
Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Warszawie przy ul.Dickensa 25 rozpoczął swoją działalność w grudniu 1996 roku. Placówka przeznaczona jest dla osób przewlekle somatycznie chorych. Posiada 70 miejsc mieszkalnych. Usytuowana jest na działce o …
Kaplica powstała w 1990 roku, z inicjatywy prezydenta Lecha Wałęsy, w miejscu, gdzie modliła się księżna łowicka Joanna Grudzińska. Wnętrze zaprojektował Jerzy Kalina, a witraże wykonała pracowania Jerzego Owsiaka. Na ścianie z czarnego granitu …
Wzniesiony w latach 1696-1699 dla sióstr karmelitanek bosych. Styl klasycystyczny. W 1649 roku kanclerz Jerzy Ossoliński sprowadził z Krakowa do Warszawy zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Bosych. Wzniesiono dla nich drewniany klasztor i kościół w pobliżu …
Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych też urszulankami szarymi, stanowiące jedną z licznych gałęzi rodziny urszulańskiej, powołanej do życia w XVI w. przez św. Anielę Merici, zostało założone przez św. Urszulę Ledóchowską. W roku 1920 wspólnota urszulanek petersburskich – która w czasie pierwszej wojny światowej, po wygnaniu z Rosji, żyła najpierw w Szwecji, a następnie w Danii – powróciła do Polski. Siostry przywiozły ze sobą z Danii dzieci – sieroty po polskich emigrantach. Osiedliły się w Pniewach pod Poznaniem. Stolica Święta przeniosła status prawny autonomicznego domu urszulanek w Petersburgu na Pniewy i przekształciła wspólnotę w Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK. …