Centrum Animacji Misyjnej Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego

O miejscu

Pomysł powstania pallotyńskiego Centrum Animacji Misyjnej sięga lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy to na wyraźne życzenie ówczesnego sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Bronisława Dąbrowskiego Księża Pallotyni rozpoczęli starania o zezwolenie na budowę ośrodka animacji misyjnej w Konstancinie. Pozwolenie takie otrzymali w 1989 roku. Wtedy też rozpoczęły się prace budowlane, które szybko doprowadziły do powstania Domu.

W dniu 31 maja 1994 roku Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie zostało kanonicznie erygowane i uroczyście otwarte. Natomiast w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 1995 r., odbyło się poświęcenie domu. Ceremonii poświęcenia, przy udziale wielu gości, dokonał Ks. Prymas Kardynał Józef Glemp – ordynariusz diecezji warszawskiej.

Od samego początku Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie stało się miejscem formacyjnym dla przyszłych misjonarzy. Prowadzono tutaj wieczerniki misyjne, rekolekcje i spotkania formacyjne o tematyce misyjnej dla młodzieży. Cenną pomocą była w tym względzie wystawa przedmiotów i pamiątek z Afryki.

Pracownicy

Duszpasterz Centrum Animacji Misyjnej

Ksiądz Krzysztof Gajos SAC