Zaproszenie na Mszę świętą z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka

Należy odczytać zaproszenie metropolity warszawskiego w niedzielę 5 marca lub 12 marca podczas ogłoszeń duszpasterskich na każdej Mszy świętej

ZAPROSZENIE WIERNYCH
DO ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ
PRZEZ METROPOLITĘ WARSZAWSKIEGO

Dziesięć lat temu, 13 marca 2013 roku, Ojciec Święty Franciszek został wybrany na papieża po niespodziewanej rezygnacji papieża Benedykta XVI.

Zapraszam wszystkich diecezjan na Mszę Świętą dziękczynną z udziałem Episkopatu Polski, która będzie sprawowana w Świątyni Opatrzności Bożej w poniedziałek, 13 marca o godzinie 18.00. Dziękujemy za pontyfikat i prosimy o Boże błogosławieństwo na dalsze lata dla papieża Franciszka.

Mamy także jeszcze jeden powód do dziękczynienia. Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio po sześciu latach posługiwania w naszej ojczyźnie przechodzi do pracy w Papieskiej Akademii Dyplomatycznej w Rzymie. Podziękujemy Bogu za lata reprezentowania przez niego Ojca Świętego w Polsce, za nominacje i wiele decyzji, które pogłębiły łączność Kościoła w Polsce ze Stolicą Apostolską.

Bardzo serdecznie zapraszam kapłanów wraz z parafianami do udziału w tej dziękczynnej Eucharystii. Zapraszam osoby życia konsekrowanego, wiernych z ruchów i stowarzyszeń, Drogi Neokatechumenalnej oraz przedstawicieli władz publicznych. Szczególnie serdecznie zapraszam przedstawicieli Korpusu Dyplomatycznego oraz wiernych z parafii, w których Ksiądz Arcybiskup Nuncjusz posługiwał sprawując Msze Święte i udzielając sakramentu bierzmowania.

Ta podwójna uroczystość jest szczególnym powodem do licznej obecności. Wszystkim z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski