Zaproszenie na IX Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia będzie wyjątkowe, gdyż w sposób szczególny wyrazimy dziękczynienie Bożej Opatrzności za 1050. rocznicę Chrztu Polski, Jubileusz Miłosierdzia oraz za św. Maksymiliana Marię Kolbego.

Umiłowani Diecezjanie,

Jak co roku, w niedzielę, 5 czerwca br. będziemy przeżywali w Warszawie – Wilanowie przy Świątyni Opatrzności Bożej, kolejne Święto Dziękczynienia pod hasłem Chrzest Darem Miłosierdzia. Tegoroczne, IX już Święto Dziękczynienia będzie wyjątkowe, gdyż w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bożej Opatrzności za 1050. rocznicę Chrztu Polski, przeżywany aktualnie Jubileusz Miłosierdzia oraz za św. Maksymiliana Marię Kolbego – wielkiego świadka miłosierdzia, którego relikwie zostaną umieszczone w Świątyni Opatrzności Bożej. Więcej usłyszycie na ten temat w najbliższą niedzielę, w liście czytanym we wszystkich kościołach.

Już dzisiaj zapraszam wszystkich diecezjan na Święto Dziękczynienia do Wilanowa. Obchody rozpoczną się pielgrzymką z relikwiami św. Maksymiliana Kolbego, która ulicami Traktu Królewskiego przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie podczas Mszy świętej dokona się Akt Zawierzenia i Dziękczynienia.
Procesja dziękczynna wyruszy z Placu Piłsudskiego o godzinie 8.00. Przy kościele Ojców Barnabitów o godz. 11.00 do procesji dołączą biskupi, kapituły i zaproszeni goście oraz wierni. O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski.

Serdecznie zapraszam wszystkich, szczególnie rodziny, do udziału w procesji i Mszy Świętej dziękczynnej.
Przypominam też, że we wszystkich parafiach w niedzielę, 5 czerwca br., odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności. Bardzo Was proszę o hojne wsparcie budowanej w Warszawie Świątyni Opatrzności – Wotum Narodu, za wielkie dzieła Boże w naszej Ojczyźnie. Mam nadzieję, że dzięki waszej pomocy, Świątynia górna niebawem zostanie udostępniona wiernym.

Wszystkim z serca błogosławię

†   Kazimierz kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

_________________________________

Zaproszenie należy odczytać w niedzielę, 29 maja 2016 r., na wszystkich Mszach Świętych w ramach ogłoszeń.

 

† Biskup Rafał Markowski
Biskup Pomocniczy w Archidiecezji Warszawskiej
Wikariusz Generalny