XV Święto Dziękczynienia. Program uroczystości

XV Święto Dziękczynienia pod hasłem "Dziękujemy za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej" odbędzie się w niedzielę 5 czerwca • Publikujemy program uroczystości •

Uroczystości rozpocznie pielgrzymka dziękczynna z relikwiami bł. Stefana Wyszyńskiego i bł. Elżbiety Róży Czackiej, która wyruszy o godz. 7:40 z Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela do Świątyni Opatrzności Bożej.

O godz. 10.45, przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii na ul. Jana III Sobieskiego zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, Kapituł i zaproszonych gości.

O godz. 10:00 w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się duchowe przygotowanie przed przybyciem pielgrzymki z relikwiami oraz uroczyste zakończenie Nowenny Pompejańskiej.

O godz. 12:00 rozpocznie się Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza i wprowadzenie relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego i bł. Elżbiety Róży Czackiej.

Po Mszy świętej, o godz. 14:00 zostanie otwarte Miasteczko dla Dzieci.

Do godz. 19:00 będzie można zwiedzać Świątynię Opatrzności Bożej, Panteon Wielkich Polaków oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

O godz. 15:00 wypuszczenie do nieba baloników “Dziękuję” i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Od godz. 15:30 zaplanowano pokazy filmów, a o godz. 16:00 występ Józefa Skrzeka i artystów z Ukrainy.

O godz. 19:00 Msza święta dziękczynna, a po niej Wieczór Uwielbienia z udziałem Darka Malejonka

Po Mszy świętej dziękczynnej o godz. 19.00 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia z udziałem Dariusza “Maleo” Malejonka.

XV Święto Dziękczynienia zakończy się o godz. 21:37 odśpiewaniem “Barki” i iluminacją Świątyni Opatrzności Bożej.