Wiadomości katechetyczne

Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Liturgicznej

Już po raz siódmy Stowarzyszenie „Diakonia” Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Naukowym Kołem Teologicznym Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej organizuje Konkurs Wiedzy Liturgicznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Podobnie jak w ubiegłych latach gorąco zapraszamy katechetów do współpracy w organizacji konkursu. Istnieje możliwość przeprowadzenia konkursu w ramach zajęć w szkole,
dn. 2 grudnia br. (poniedziałek). 

Organizacja konkursu przez katechetę obejmuje:

  • Zgłoszenie szkoły za pomocą formularza zgłoszeniowego
  • Wydrukowanie pytań wysyłanych na podany przez katechetę adres mailowy.
  • Przeprowadzenie testu w dniu 3 grudnia (poniedziałek) w ramach katechezy lub zajęć dodatkowych, test trwa 20 minut.
  • Wysłanie prac, wydrukowanej listy uczestników oraz zgód na przetwarzanie danych osobowych do organizatorów pocztą lub dostarczeniem ich bezpośrednio.
  • Powiadomienie uczestników o wynikach pierwszego etapu i ewentualnym awansie do finału.

Poprzednie edycje pokazują, że konkurs może wydawać bardzo obfite owoce, gdy opiekunowie pomagają swoim uczniom w przygotowaniach do konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 27 listopada włącznie i dokonują się przez specjalny formularz zgłoszeniowy.

Finał konkursu będzie miał miejsce 7 marca 2019r., w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, przy ulicy Podzamcze 8. Podobnie jak w ubiegłych latach, dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody (tablety, czytniki e-booków, dyski zewnętrzne czy książki).

Wszelkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej konkursliturgiczny.pl można je również uzyskać od organizatorów, wysyłając maila na adres: konkursliturgiczny@gmail.com

 

ADIOBOOKI O ŚW. APOSTOŁACH

Audiobook „Bajka o świętym Andrzeju Apostole” to pierwsza z serii 12 słuchowisk dla dzieci o kolejnych Apostołach, gdzie przeplatają się kwestie zaczerpnięte wprost z Nowego Testamentu z fikcją literacką tworzącą fabułę, która wciąga młodych słuchaczy a jednocześnie pozwala z większym zainteresowaniem przyswoić elementy faktograficzne z Biblii. Opowieść została przeczytana i zinterpretowana przez Wojciecha Wysockiego – znanego polskiego aktora teatralnego i filmowego. Odczuwalny jest baśniowy klimat, nuta tajemnicy z muzyką poważną oraz dźwiękami natury w tle – w sumie niemal 60 minut miłego dla ucha i bezpiecznego dla dzieci słuchowiska. Bajka posiada imprimatur Warszawskiej Kurii Metropolitalnej. Jeśli ktoś z Państwa ma pomysł na wykorzystanie tej BAJKI w podczas lekcji religii przed wspomnieniem św. Andrzeja Apostoła, zapraszamy do bezpłatnego pobrania pełnej wersji BAJKI :

https://drive.google.com/drive/folders/1YFb1NMx_NrRdWUiR_0PLH5EWDNrJ2ZCt

Inne BAJKI O ŚWIĘTYCH tego samego producenta na płytach CD można zakupić pod linkiem: http://rozmowazpiramidami.pl/sklep/

 

FESTIWAL ”KINO Z DUSZĄ”

Festiwal „kino z duszą” organizowany przez Fundację Areopag XXI, Narodowe Centrum Kultury oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego odbędzie się w dniach 22-26 października w warszawskim kinie KINOTEKA, w Pałacu Kultury i Nauki.

Program festiwalu dostępny na stronie internetowej: www.kinozdusza.pl