Wiadomości katechetyczne

Informacje Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

ADWENTOWA ZDRAPKA

Przesyłam ciekawą propozycję duszpasterską na adwent w czasie epidemii. Dwa małżeństwa z Torunia organizują tegoroczną Zdrapkę Adwentową, która ma na celu pomóc w duchu katolickim przygotować się na Narodziny Jezusa. Zachęcam do zapoznania się z tą inicjatywą i skorzystania z niej w tym trudnym czasie epidemii, gdzie wierni z różnych względów muszą pozostawać w swoich domach. Celem Zdrapki Adwentowej jest pomoc w przygotowaniu serc i domów na Narodziny Jezusa Chrystusa poprzez codzienne wykonywanie zadań spod zdrapki. Więcej informacji w Wydziale Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży lub u organizatorów.

Zdjęcia gotowej zdrapki znajdziecie na https://www.facebook.com/zdapkaadwentowa. Więcej informacji zawarte jest także na stronie www.zdrapkaadwentowa.pl. Poniżej przesyłam również dane do kontaktu z organizatorami. Mam zapewnienie, że chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą włączyć się w to dzieło.

Wojciech Wiczarski, tel. 518218518,  wojtek_wiczarski@op.pl lub kontakt@zdrapkaadwentowa.pl

Maciej Piech, tel. 607862170, maciek@pracowniaoblok.pl

Ps. Poniżej link do filmu Księdza Biskupa Marka Solarczyka zachęcający do wzięcia udziału w Zdrapce Adwentowej https://www.facebook.com/zdapkaadwentowa/posts/163493178837663 oraz krótka informacja o pomysłodawcach całego dzieła:

Autorami są Karolina i Maciej Piechowie oraz Justyna i Wojciech Wiczarscy. Justyna i Wojtek mają 4 dzieci, oboje skończyli  teologię na UAM w Poznaniu. Karolina i Maciej mają 2 dzieci, oboje ukończyli dziennikarstwo w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i Nauki o Rodzinie na Wydziale Teologicznym UMK.

 

UWIELBIENIOWA ŁÓDŹ RATUNKOWA

Od ponad pięciu lat w kościele o. Jezuitów w Łodzi raz w miesiącu odbywa się modlitewno – ewangelizacyjny wieczór dla nastolatków pod nazwą UWIELBIENIOWA ŁÓDŹ RATUNKOWA (UŁR).

Celem UŁR jest ewangelizacja uczniów ze szkół ponadpodstawowych i ostatnich klas podstawówek. Zamiarem organizatorów jest, aby UŁR byłą iskrą, zapalnikiem, okazją do doświadczenia Kościoła żywego i radosnego. Podczas comiesięcznych wieczorów proponujemy młodzieży m.in.:

  1.  Wspólną modlitwę, adorację, śpiew
  2. Nauczanie i świadectwo wiary młodych ludzi oraz zaproszonych gości, często znanych z różnych mediów.

Czas pandemii i zdalnego nauczania jest nie tylko trudem, ale  też nową szansą, która otwiera nas na nowe sposoby dzielenia się Dobrą Nowiną, że Jezus żyje, że Kościół to miejsce spotkania życia.

Krótki film reklamowy znajduje się tutaj:https://youtu.be/qdL0MT5uD_k

 

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ

Fundacja Dbam o Mój Z@sięg serdecznie zaprasza do wspólnej realizacji kampanii społecznej pt. IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ. Wspólnie wypisujmy kartki bożonarodzeniowe dbając tym samym o relacje z osobami najbliższymi. Do projektu zapraszamy wszelkie instytucje w tym szkoły i parafie. 

Projekt, który rozpoczynamy dotyczy tworzenia i pisania kartek świątecznych, przez co chcemy zwrócić uwagę wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych do najbliższych w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Nasza kampania trwająca do końca 2020 roku wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku 2020/2021, tj. punkt 4 (Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.) oraz punkt 5 (Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych).

Szczegóły na stronie projektu, na której należy dokonać formalnej rejestracji >tutaj