Wiadomości katechetyczne

Informacje Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Z powodu sytuacji pandemicznej oraz związaną z tym obawą ze strony dyrekcji wielu szkół ponadpodstawowych informujemy, że pielgrzymka maturzystów zaplanowana na 5 i 6 październik 2020 roku niestety się nie odbędzie. Termin zostanie przeniesiony na wiosnę 2021 roku, o czym z odpowiednim wyprzedzeniem poinformujemy. W październiku, w kilku ośrodkach akademickich naszej Archidiecezji zostaną przygotowane spotkania dla młodzieży maturalnej (spotkania będą miały charakter modlitewno – formacyjny i będą również zaproszeniem do włączenia się we wspólnotę akademicką po egzaminie dojrzałości, a do czasu matury będzie okazja, aby poznawać konkretne duszpasterstwo poprzez spotkania, na które studenci wraz ze swoimi duszpasterzami młodzież zaproszą).

 

NOWE TERMINY SZKOLEŃ ZIMOWYCH

W związku wieloma wydarzeniami diecezjalnymi na przełomie stycznia i lutego oraz wypadającymi feriami w drugiej połowie stycznia, zostają zmienione terminy szkoleń zimowych na następujące:

13 luty – rejony 1, 3, 4, 6

20 luty – rejony 2, 5, 7, 8,

24 luty – szkolenie dodatkowe

Przypominam również, że udział w szkoleniach jest obowiązkowy.

 

REKOLEKCJE DLA KATECHETÓW

Na rekolekcje zamknięte od tego roku proszę zapisywać się przez stronę naszej Archidiecezji wypełniając odpowiedni formularz.

Link: https://katecheci.archwwa.pl/

Rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr Brodziak, Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Zamościu, doktor katechetyki.

 

WARSZAWSKIE LABORATORIUM WIARY

3 października 2020 godz. 11.00 roku w Teatrze Roma odbędzie się Warszawskie Laboratorium Wiary. Serdecznie zapraszamy młodzież i studentów. Zaproszenia można już odbierać w Wydziale Katechetycznym, pokój nr 3.