Wiadomości katechetyczne

Informacje Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

WARSZAWSKIE LABORATORIUM WIARY

3 października 2020 godz. 11.00 – czyli już jutro – w Teatrze Roma odbędzie się Warszawskie Laboratorium Wiary. Serdecznie zapraszamy młodzież i studentów. Zaproszenia można już odbierać w Wydziale Katechetycznym, pokój nr 3 lub w Księgarni na Miodowej.

W dniu jutrzejszym proszę zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz przy wejściu do Teatru uczestnicy będą zobowiązani do wypełnienia ankiety dotyczącej Covid.

POKAZ FILMU O KS. ZIEI – KINO ATLANTIC

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w pokazie filmu o księdzu Ziei w kinie Atlantic. Zapisywać się można przez formularz na stronie internetowej: Kino Atlantic | Wydarzenia – „Zieja” pokaz edukacyjny filmu

Liczba miejsc jest ograniczona i możemy jako Wydział zaprosić max 2 klasy szkolne nieodpłatnie. Proszę to uwzględnić.

REKOLEKCJE DLA KATECHETÓW

Na rekolekcje zamknięte od tego roku proszę zapisywać się przez stronę naszej Archidiecezji wypełniając odpowiedni formularz.

Link: https://katecheci.archwwa.pl/

Formularz na pierwszą turę rekolekcji jest już naprawiony. Proszę się zapisywać. W domu rekolekcyjnym będą zagwarantowane pojedyncze pokoje.

Rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr Brodziak, Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Zamościu, doktor katechetyki.

 

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Z powodu sytuacji pandemicznej oraz związaną z tym obawą ze strony dyrekcji wielu szkół ponadpodstawowych informujemy, że pielgrzymka maturzystów zaplanowana na 5 i 6 październik 2020 roku niestety się nie odbędzie. Termin zostanie przeniesiony na wiosnę 2021 roku, o czym z odpowiednim wyprzedzeniem poinformujemy.

W październiku, w kilku ośrodkach akademickich naszej Archidiecezji zostaną przygotowane spotkania dla młodzieży maturalnej (spotkania będą miały charakter modlitewno – formacyjny i będą również zaproszeniem do włączenia się we wspólnotę akademicką po egzaminie dojrzałości, a do czasu matury będzie okazja, aby poznawać konkretne duszpasterstwo poprzez spotkania, na które studenci wraz ze swoimi duszpasterzami młodzież zaproszą).

Nauczycieli uczących w szkołach średnich proszę o poinformowanie i zaproszenie młodzieży maturalnej na spotkania w duszpasterstwach akademickich w następujących dniach:

  • 7.10.2020 – Dominikanie – Slużew, ul. Dominikańska 2, Warszawa, godz. 19.30
  • 12.10.2020 – Kościół św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68, Warszawa, godz. 17.30
  • 19.10.2020 – Par. Rzymskokatolicka Najświętszego Zbawiciela, Pl. Zbawiciela 1, Warszawa, godz. 19.15
  • 27.10.2020 – Par. Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecką 61, Warszawa, godz. 19.15

W Wydziale Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży można odebrać plakaty zapraszające maturzystów na te spotkania.

NOWE TERMINY SZKOLEŃ ZIMOWYCH

W związku wieloma wydarzeniami diecezjalnymi na przełomie stycznia i lutego oraz wypadającymi feriami w drugiej połowie stycznia, zostają zmienione terminy szkoleń zimowych na następujące:

  • 13 luty – rejony 1, 3, 4, 6
  • 20 luty – rejony 2, 5, 7, 8,
  • 24 luty – szkolenie dodatkowe

Przypominam również, że udział w szkoleniach jest obowiązkowy.