Warszawiacy będą modlić się o potomstwo i za rodziny. Relikwie św. Joanny Beretty-Molli wprowadzono do kościoła Zbawiciela
Wprowadzenie relikwii do kościoła Najświętszego Zbawiciela w niedzielę 2 lutego poprzedziło kilkutygodniowe przygotowanie parafian podczas niedzielnych Mszy świętych. Dzień przed instalacją w kościele odbyło się wieczorne czuwanie modlitewne.
Relikwie przyjął i ucałował na początku Mszy św. ks. Robert Strzemieczny, proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela. – Ofiarowanie Pańskie to święto zgody na Boże plany, nawet te bardzo trudne. Maryja oddała Syna i jednocześnie z Nim była. Odkryła, że człowieka zbawia miłość, a nie śmierć. Tak samo zrobiła heroiczna lekarka, żona i matka, która złożyła najcenniejszy dar i zrobiła to właśnie z miłości – mówił w homilii.
– Niech ofiarowanie dokonane przez Maryję oraz przykład, świadectwo i wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molli uczą nas bezgranicznego zaufania Bogu. Opieki świętej lekarki będziemy przyzywać w naszej świątyni szczególnie dla małżeństw, kobiet oczekujących potomstwa i rodzin – mówił w niedzielę ks. Robert Strzemieczny podczas Mszy św. w czasie której do kościoła Najświętszego Zbawiciela w Warszawie wprowadzono relikwie św. Joanny
W czasie liturgii dary do ołtarza przyniosły trzy małżeństwa, m.in lekarzy i spodziewające się narodzin pierwszego dziecka.
Relikwie św. Joanny Beretta Molli są już piętnastymi czczonymi w tej warszawskiej świątyni przy Placu Zbawiciela. Została kanonizowana 16 maja 2004 przez papieża Jana Pawła II.
Św. Joanna Beretta Molla żyła w latach 1922-1962. Zrezygnowała z leczenia choroby nowotworowej, którą wykryto u niej w 1961 r ., tak aby jej czwarte dziecko, z którym była wtedy w ciąży, mogło się bezpiecznie urodzić. Zmarła tydzień po jego urodzeniu.
„Gość Warszawski”/awo