W najbliższym czasie …

Najważniejsze wydarzenia naszego kalendarium

SPOTKANIA SZKOLENIOWE 

Jutro tj. 21 września kolejny dzień szkoleń dla katechetów w rejonach 2, 5, 7, 8.

Dodatkowe spotkanie szkoleniowe będzie miało miejsce 25 września w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej (budynek A, piętro I, s. św. Jana Chrzciciela) w godzinach 10.00 – 14.00.

Serdecznie zapraszamy.

 

ROWER Z PRYMASEM

Szanowni katecheci, 5 października zapraszamy Was na pielgrzymkę rowerową „Rower z Prymasem”. Jeśli lubicie jeździć na dwóch kółkach w dobrym towarzystwie i nie przeszkadza Wam, że będzie poniżej +30 st.C, to zapiszcie się na taką niekonwencjonalną formę przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego (zapisy archwwa.pl/rower). Proponujemy trzy trasy związane z życiem kard. Wyszyńskiego, w zależności od możliwości uczestników: 20 km – z Lasek; 70 km – z Wrociszewa; 120 km – z Zuzeli.

Zaproście też Waszych znajomych i starszych uczniów (niepełnoletni mogą wziąć udział tylko pod opieką wskazanej przez rodziców osoby dorosłej). Zapraszamy oczywiście także całe rodziny. Organizatorzy każdemu pomogą wybrać odpowiednią trasę i zasugerują sposób dotarcia na miejsce startu pielgrzymki. Dojazd i powrót są we własnym zakresie, podobnie jak prowiant. Oczywiście dzięki temu udział w pielgrzymce jest darmowy. Spotkamy się wszyscy o 19:00 (czyli po zmroku, zatem przypominamy o kamizelkach odblaskowych) na Mszy św. w bazylice archikatedralnej na Starym Mieście, ofiarowując swój trud jako modlitwę przy grobie Sł.B. kard. St. Wyszyńskiego.

Szczegóły i godziny podane na stronie zapisów i plakacie przesłanym również na parafie.

 

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

W dniach 7, 8 i 9 października będziemy pielgrzymować z młodzieżą maturalną naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Prosimy o zachęcenie maturzystów do uczestnictwa we wspólnej modlitwie o rozeznanie drogi życia oraz boże błogosławieństwo na czas przygotowań do egzaminu i samych egzaminów. Program pielgrzymki:

10.00 – powitanie pielgrzymów

10.05 – przemówienie Kuratora Oświaty

10.15 – 11.45 – program modlitewny z możliwością spowiedzi

12.00 – Msza Święta w kaplicy cudownego obrazu

 

KINO Z DUSZĄ

Filmy o prymasie Wyszyńskim

W programie Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”, który odbędzie się między 22 a 26 października 2019 r. w Kinotece w PKiN, przewidziany jest specjalny pokaz filmów dla szkół o prymasie Stefanie Wyszyńskim. Filmy prymasowskie pokazane zostaną w bloku edukacyjnym 24 października, w czwartek, między godz. 9.00 a 12.30.

W programie:

godz. 9.00  –„ Jako w niebie, tak i w Komańczy”, reż. Maciej Wójcik, Bogdan Miszczak 45 min.

godz. 9.50 – „Milenium kontra tysiąclecie”, reż. Piotr Kuciński, 46 min.

„Czas to miłość”, czyli prymas na dziś? Dyskusja z udziałem Anny Rastawickiej

godz. 11. 20 „Zawód: prymas Polski”, reż. Anna T. Pietraszek, 50 min.

po filmie rozmowa z twórcami

 

Wstęp na wszystkie seanse bezpłatny.

 

Zainteresowanych pokazami prosimy o zgłaszanie grup, podanie wybranych filmów, na adres mailowy: biuro@kinozdusza.pl

Pełny program festiwalu oraz wszelkie informacje na www.kinozdusza.pl

 

Archidiecezjalny Konkurs „Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński”

Informujemy, że zgłoszenia szkół do konkursu przyjmujemy do 30 września 2019 roku wyłącznie drogą elektroniczną na adres xmarcinklotz@mkw.pl 

I etap szkolny tego konkursu zostanie przeprowadzony 25.11.2019 roku, o czym jeszcze poinformujemy.

Życiorys Stefana Kardynała Wyszyńskiego, jako jedna z lektur znajduje się w materiałach, jakie państwo otrzymaliście podczas odprawy katechetycznej („scenariusze katechez o Kardynale Stefanie Wyszyńskim” – na końcu tej broszurki).