„W izdebce”. Rozpoczęły się internetowe rekolekcje wielkopostne dla młodych

Od środy 1 kwietnia do soboty 4 kwietnia księża Archidiecezji Warszawskiej poprowadzą rekolekcje wielkopostne dla młodych • Codziennie o godz. 20:00 konferencja, a w sobotę dodatkowo adoracja i różaniec • Transmisję online można będzie oglądać m.in. na kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej i jej stronie internetowej.

Rekolekcje dla młodzieży poprowadzą: ks. Daniel Szafarz, ks. Kamil Falkowski, ks. Marcin Żurek i ks. Karol Oparcik. Codziennie o godz. 20:00 jeden z księży wygłosi krótką katechezę, natomiast w sobotę – na zakończenie rekolekcji – młodzi zostaną zaproszeni do wspólnej modlitwy online, którą poprowadzi ks. Marcin Wiśniewski.

Hasło rekolekcji nawiązuje do słów Jezusa, który „zachęcał, aby wejść do swojej izdebki i modlić się w ukryciu”. – Nastał czas, kiedy nie musimy się wykręcać, że 'się nie da’. Wejdźmy do izdebki i przyjrzyjmy się swojej relacji z Bogiem i bliźnim – mówi ks. Kamil Falkowski

Przez cztery dni księża rekolekcjoniści – jak podkreśla – „opowiedzą o Bogu, który chce szczęścia każdego z nas, o sposobach wytrwania przy Jezusie i w końcu o tym, jak to się ma do codzienności”. – Przeżywamy niecodzienny, ale wyjątkowy Wielki Post, dlatego zapraszamy młodych na internetowe rekolekcje. Bądźmy razem w tym czasie – dodaje ks. Falkowski.

Katechezy będą transmitowane z kościoła bł. Władysława z Gielniowa. Linki do transmisji:

kh/archwwa.pl