Tim Guénard. Spotkanie z bokserem, który przebaczył
Klerycy III roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchowego w Warszawie zimą 2016 roku przygotowali biograficzną sztukę „Silniejszy od nienawiści”, bazując życiorysie Tima Guénard. Ten francuski bokser zanim osiągnął sukcesy w sporcie, przeżył piekło w rodzinnym domu.
„Moje życie jest równie pokiereszowane jak moja twarz. Choćby mój nos. Złamany dwadzieścia siedem razy. Dwadzieścia trzy złamania to sprawa boksu; cztery dzieło mojego ojca. Najbardziej brutalne razy dostałem od tego, który powinien wziąć mnie za rękę i powiedzieć «kocham cię»”- powiedział kiedyś Tim Guénard.
Po raz kolejny odwiedzi Polskę. Tym razem pojawi się w Warszawie 15 marca 2017 roku. Jego świadectwa można będzie wysłuchać w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie o godz. 19.00. Organizatorzy uwzględnili w planie spotkania indywidualne rozmowy z gościem. Będzie też możliwość zakupienia książki biograficznej Tima pt. „Silniejszy od nienawiści” i otrzymanie dedykacji autora. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
„Wysłuchanie świadectwa Tima może odmienić nasze życie, uczynić je prostszym, radośniejszym czy też bardziej świadomym”- tłumaczą pomysłodawcy spotkania. „To szansa na odnalezienie cząstki siebie w rozmaitości wygranych zmagań drugiego człowieka”- dodają.
Organizatorzy wyjaśniają, że świadectwo Tima Guénarda jest dowodem siły i potęgi działania, gdy uwierzy się w miłość. Dzięki takiej postawie można wszystko- uwolnić się od nałogów, od przekleństwa życia jako niechciane, bite i porzucone dziecko, od bycia przestępcą spędzającego młodość w więzieniu czy alkoholika pogrążającego się w nałogu.
„Daję świadectwo, że nie ma ran, których nie można zabliźnić miłością”- przyznaje zaproszony do Warszawy bokser.
Tim Guénard urodził się w 1958 roku. Będąc dzieckiem trafił do poprawczaka, z którego uciekł i dotarł do Paryża. Przez kilka tułał się po ulicach, nocując pod filarami wieży Eiffla. Udało mu się pokonać przeciwności losu, a na podstawie wydarzeń jakich doświadczył, napisał wstrząsającą autobiografię, z której dowiadujemy się, że dzięki własnemu uporowi i pomocy ludzi związanych z Arką Jeana Vaniera całkowicie zmienił swoje życie.
archwwa.pl