Sześciu kleryków przyjęło sutannę. „To najlepszy duchowy kombinezon”

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu sześciu alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przyjęło sutannę

Klerycy trzeciego roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przyjęli sutannę z rąk rektora, ks. Wojciecha Bartkowicza. Obłóczonym alumnom rektor życzył, by weszli w Wielki Tydzień dojrzalsi, mocniejsi i mądrzejsi.

– Jezus w ostatnim etapie przygotowania do misji, doskonalił się na pustyni w bardzo ważnej dla dojrzałego człowieczeństwa umiejętności: sztuce mówienia „nie”. Żeby być dojrzałym człowiekiem, trzeba dobrze wiedzieć, kiedy powiedzieć: „tak”, i kiedy mocno i zdecydowanie powiedzieć „nie”, zarówno światu, jak i sobie. Do ćwiczeń Kościół w Wielkim Poście wskazuje trzy obszary: post, modlitwę i jałmużnę – mówił duchowny. – Seminarium także jest twardą szkołą przygotowania do waszej misji – zaznaczył.

Nawiązując w homilii do zwycięstwa Piotra Żyły w Mistrzostwach Świata w Planicy, ks. Bartkowicz zwrócił uwagę, że sutanna to najlepszy „duchowy kombinezon”. – Latajcie wysoko, lądujcie daleko i bezpiecznie. Pamiętając, że im wyżej polecicie, tym boleśniejszy może być upadek, jeśli nie jest to poprawny lot – mówił do alumnów.

„Gość Warszawski”