Słowo na Wielki Post metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza [wideo]

"W Środę Popielcową zapraszam wszystkich wiernych, zarówno Polaków, braci Ukraińców, grekokatolików, a nawet prawosławnych i wszystkich tych, którzy chcą się modlić w intencji Ukrainy na Mszę świętą, którą odprawię w Świątyni Opatrzności Bożej" - mówi kard. Kazimierz Nycz

Wielki Post jest zawsze ważnym okresem roku liturgicznego, czasem modlitwy pokuty i postu, który przygotowuje nas do owocnego przeżycia największych świąt chrześcijańskich – Wielkanocy – mówi kard. Kazimierz Nycz w przesłaniu wideo. Zwraca uwagę iż, kontekst tegorocznego Wielkiego Postu jest poważny. – Na Ukrainie zginęli ludzie. Wielki Post, który jest czasem refleksji niech będzie czasem modlitwy, zadumy, ale też solidarności z narodem ukraińskim – zaapelował.

– Jako chrześcijanie mamy obowiązek modlić się, w intencji tych, którzy cierpią przez wojnę, modlić się w intencji pokoju, ale też obowiązek przyjścia z pomocą tym, którzy by takiej pomocy potrzebowali – podkreśla metropolita warszawski zachęcając do nieustannej modlitwy za Ukrainę.

 

Link do nagrania >> https://www.youtube.com/watch?v=Pq0_J5pUU9k