Pielgrzymi z Archidiecezji Warszawskiej na beatyfikacji rodziny Ulmów
W czasie uroczystości podkreślono, że grupa pielgrzymów z Warszawy była jedną z najliczniejszych na beatyfikacji rodziny Ulmów. Do Markowej przyjechali zarówno w grupach zorganizowanych z kapłanami z parafii, jak również indywidualnie.
W rozmowach pielgrzymi podkreślali, że wyjazd na beatyfikację to dla nich niezwykłe przeżycie duchowe, umacniające małżeństwa i rodziny. Ponadto wyrażali nadzieję, że rodzina Ulmów stanie się inspiracją dla ich codziennego życia, by było przeżywane w ufności Bogu i wzajemnym oddaniu. Ulmowie to dla pielgrzymów przykład pięknego życia małżeńskiego i rodzinnego, będącego celebracją miłości, wspartej regularnym życiem sakramentalnym oraz lekturą Pisma Świętego i przeżywanego w otwartości na nowe życie.
Miłość Ulmów, traktowana przez nich jako wzajemny dar, ich poświęcenie, odwaga i męstwo w oczach pielgrzymów to cnoty, niezwykle potrzebne dzisiejszym rodzinom do budowania szczęśliwych i trwałych związków. – Jest to szczególnie ważne dziś, w świecie w którym założenie rodziny dla coraz większej liczby młodych ludzi staje się nie naturalnym powołaniem, ale opcją wyboru, równoprawną z poświęceniem się swoim pasjom czy pracy zawodowej – podkreślił ks. Marcin Szczerbiński, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, który również uczestniczył w beatyfikacji rodziny Ulmów.
Pielgrzymi zaznaczali, że Ulmowie to dla nich ujmujący przykład jak z łączenia chrześcijańskiego, zwykłego życia, przeżywanego w ciągłej bliskości z Bogiem, mogą wypływać piękne, szlachetne, a nawet heroiczne postawy.
W uroczystościach uczestniczyli również pielgrzymi zmagający się z kryzysami w swoich związkach i rodzinach. – Przez swoje wstawiennictwo nowi błogosławieni mogą także stać się wsparciem dla nich i innych rodzin przeżywających trudności – dodał ks. Szczerbiński.
ms, kh/archwwa.pl