Oratorium w archikatedrze i czuwanie na Placu Piłsudskiego. Warszawa uczci 12. rocznicę śmierci Jana Pawła II

„Jeśli chcecie zachować pokój, pamiętajcie o człowieku” - mottem obchodów organizowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II ♦ Od rana wolontariusze będą rozdawać w centrum Warszawy wlepki ze słowami papieża-Polaka ♦ Premiera oratorium "Litania do św. Jana Pawła II

W niedzielę, 2 kwietnia, od godz. 21.00 zapraszamy na wieczorne skupienie i modlitwę na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Przedstawiciel Wojska Polskiego wykona utwór „Cisza”. Tradycją jest też obecność Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Krótki koncert przepleciony będzie słowami Jana Pawła II.

Przed uroczystym spotkaniem na placu Piłsudskiego zapraszamy do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na godzinę 15.00 na wyjątkowy koncert papieski, podczas którego po raz pierwszy w Warszawie zabrzmi oratoryjne dzieło „Litania do św. Jana Pawła II”. Utwór autorstwa Jana Krutula wykonają soliści: Inga Poškutė i Robert Gierlach oraz Chór Centrum Myśli Jana Pawła II i orkiestra pod batutą samego kompozytora.

Wstęp na koncert upamiętniający 12. rocznicę śmierci Jana Pawła II jest bezpłatny.
Od niedzielnego poranka wolontariusze Centrum Myśli Jana Pawła II będą rozdawać w centrum Warszawy okolicznościowe wlepki ze słowami i wizerunkiem Jana Pawła II.

Organizatorem papieskiego koncetu i czuwania na Placu Piłsudskiego jest Centrum Myśli Jana Pawła II – warszawska instytucja kultury, która w sposób różnorodny, bogaty i twórczy przybliża nauczanie Papieża-Polaka.