Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny
Podczas 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (Płock, 25-26 listopada 2018 r.), biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz zachęcili do zorganizowania w parafiach odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
Do tej propozycji nawiązał bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny w specjalnym liście.
W imieniu Rady ds. Rodziny jej przewodniczący przypomniał, że w przeżywaniu miłości ludzie wierzący otrzymali „szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa”. Zwrócił się z prośbą do duszpasterzy, „aby zorganizowali w parafiach obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i w homilii zwrócili uwagę wiernych na wartość sakramentalnego małżeństwa”.
Materiały duszpasterskie do wykorzystania tego dnia w parafii
- odnowienie przyrzeczeń małżeńskich >do pobrania



