Od trzech świętych do Świątyni Opatrzności. 15 września wyruszy pielgrzymka rowerowa

Trzy święta, trzech świętych i rowery - tak można w skrócie zapowiedzieć tegoroczną warszawską pielgrzymkę rowerową, która 15 września z trzech różnych miejsc wyruszy do Świątyni Opatrzności Bożej. Niektórzy przejadą nawet 120 km.

Trzy święta, bowiem tegoroczny rajd rowerowo-modlitewny chce uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, 200-lecie archidiecezji warszawskiej oraz Rok św. Stanisława Kostki.

Trzech świętych – ponieważ pątnicy na dwóch kółkach wyruszą z trzech różnych miejsc na Mazowszu związanych z trzema świętymi. Jedni z Rostkowa – miejsca urodzin św. Stanisława Kostki (w diecezji płockiej), drudzy z Niepokalanowa, czyli miejsca związanego ze św. Maksymilianem Kolbe; trzecia grupa natomiast z Góry Kalwarii, gdzie żył i spoczywa św. Stanisław Papczyński, założyciel marianów.

– Trasy są tak pomyślane, aby każdy chętny mógł znaleźć dopasowaną do swoich możliwości kondycyjnych – opowiada ks. Krzysztof Adamski, jeden z organizatorów pielgrzymki. Najdłuższa trasa – z Rostkowa – liczy ok. 120 km i na nią zaproszeni są najbardziej wytrwali zaprawieni w bojach rowerowi zapaleńcy. Średnią długość, bo ok. 60 km do przebycia będą mieli ci, którzy wyruszą z Niepokalanowa, zaś najkrótsza i najprostsza trasa wiedzie z Góry Kalwarii, skąd do Świątyni Opatrzności jest ok. 30 km. Na nią najbardziej zaproszone są zwłaszcza rodziny z dziećmi.

Z tych trzech różnych miejsc i trzema różnymi drogami pielgrzymi dojadą do jednego punktu, którym w tym roku będzie Świątynia Opatrzności. Ok. godz. 19:18 rozpocznie się tam Msza św. dziękczynna.

To druga tego typu pielgrzymka zorganizowana w archidiecezji warszawskiej. Rok temu pod hasłem “Fatima w Warszawie” pątnicy na dwóch kółkach czterema trasami przyjechali do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie-Ursusie.

Terminy startów grup rowerowych:
Rostkowo, sanktuarium św. Stanisława Kostki, godz. 9:00
Niepokalanów, klasztor franciszkanów, godz. 11:30
Góra Kalwaria, sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego, godz. 14

Zapisy przyjmuje telefonicznie ks. Daniel Szafarz, nr. 784 276 720

Wyhttp://dziennikarze.archwwa.pl/


Do wykorzystania: mp3 z wypowiedzią organizatora ks. Krzysztofa Adamskiego. Dostępna w serwisie dla dziennikarzy: http://dziennikarze.archwwa.pl/

Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej