Modlitwa w duchu dialogu i jedności. Chrześcijanie i muzułmanie spotkali się w Domu Arcybiskupów Warszawskich

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się spotkanie modlitewne chrześcijan i muzułmanów pod hasłem „Maryja - prawdziwie wierząca, wpatrująca się w niewidzialną światłość”. Wydarzenie miało charakter modlitewno-refleksyjny i podkreślało znaczenie dialogu międzyreligijnego

Zgromadzonych powitał ks. dr Andrzej Tulej, przewodniczący Komisji ds. dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego Archidiecezji Warszawskiej. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele różnych Kościołów i religii, w tym bp Henryk Ciereszko z Archidiecezji Białostockiej, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi KEP. Obecni byli także reprezentanci środowisk muzułmańskich, m.in. Ligi Muzułmańskiej w RP i Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie, duchowni Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, a także przedstawiciele organizacji dialogu międzyreligijnego, wspólnot chrześcijańskich, instytucji charytatywnych i środowisk akademickich.